HomeMagazín507 > 450 aneb C63 AMG 507 EDITION

507 > 450 aneb C63 AMG 507 EDITION

Jak se chýlí čas aktuální třídy C, přichází Mercedes-Benz s další edicí, kterou chce přitáhnout pozornost. Edice 507 by měla přitáhnout ty, pro které je Balck Series moc a „standardní“ 63 AMG málo.

Podle receptu vezmi motor a brzdy z topmodelu a dej je do standardní verze a aby to přitáhlo na pohled, chce to v kapotě pár děr. No a na světě je nový model, který by měl stát okolo 2 a čtvrt milionu.

Již tak slušné stádo 450 koní se rozrostlo za podpory kovaných pístů, nových ojnic a přemapované řídící jednotky na konečných 507 koní pří 6800 otáčkách. A 610nm také není na atmosférický motor málo, ale přichází až když překročí ručička hodnotu 5200. Aby se auto dostalo na stovku za 4,2s, musí motoru sekundovat i rozumná převodovka. To je v tomto případě AMG Speed Shift MCT se sedmi kvalty. No a když už se dá 507mička do pohybu, zastaví ji až omezovač na nadstandardních 280km/h. K zastavení auta jsou k dispozici větší brzdy o průměru 360 milimetrů, do kterých se zakusují vepředu 6ti pístkové třmeny a vzadu jejich 4pístková varianta. Vzhledem ke hrám s barvami třmenů u AMG je důležité zmínit, že jsou tentokrát červené. 

Vzhled exteriéru dokreslují kované devatenáctky, dostupné ve dvou barvách, titanově šedá a matně černé. Kromě kol je tu zmíněná děravá kapota a AMG pruhy na bocích, spoiler na kufru a leskle černá maska a zrcátka. Interiér byl ozvláštněn speciální kůží Dynamica a kontrastním stehováním a alcantarovým volantem. Drobnosti v pianově černé barvě interiér již jen dokreslují.

Oficiálně bude premiéra C63 AMG 507 EDITION na březnovém autosalonu v Ženevě a to rovnou ve všech třech karosářských verzích. Ano, 507 bude i v kombíku, takže zahrádkáři by si měli udělat rezervaci.

  

Text: BenzWorld.cz
Foto: Mercedes-Benz

Free business joomla templates