HomeMagazínBaby SUV odvozné z Áčka bude

Baby SUV odvozné z Áčka bude

Již při uvedení nového áčka, resp. jeho platformy, vyhrožoval Mercedes dalšími modely. Nyní je již v podstatě jisté, že z pásů továrny v německém Rastattu, bude malé SUV za nedlouho sjíždět, bok po boku s modely A a B.

 

Malé SUV zatím nemá definitivní jméno, spekuluje se o  BLK, GLC nebo GLA. Tento vůz bude třetím z pěti očekávaných modelů na této platformě. Po A a B přijdou právě aktuální SUV, sportovně laděné "čtyřdveřové kupé" (Concept Style Coupé) a na závěr očekávané malé kombi shooting brake ve styl nedávno představeného CLS.

 

SUV bude tedy jedním z pěti kompaktních modelů, kterými chce Mercedes lákat především mladé zákazníky. Dva z těchto modelů se již vyrábějí – hatchback (třída A) a MPV (třída B), další dva už jsou ohlášeny – sportovně laděný sedan vycházející z konceptu Concept Style Coupé a nynější SUV. Oním pátým modelem bude zřejmě stylové kombi, zatím označované jako CLC Shooting Brake.

Platforma MFA (Mercedes Front Wheel Architecture) přinese pohon předních nebo všech kol (kdo by to byl řekl :-) ) a příčně uložené motory, již nyní známe z řady A a B.

Továrna v Rastattu je terčem 1,2 miliardové investice Mercedesu. Již nyní je proinvestováno 600 mil do vlastní budovy, zbývající náklady spolkne zařízení na výrobu v nové karosárně a vlastní montážní linka.

Rozjezd prodejů nového áčka předčil očekávání, když si jej od začátku prodeje v polovině června již objednalo více než 40tis zákazníků. Béčko, které se vyrábí déle, od poloviny října loňského roku, si již užívá 70tis. zákazníků. Kvůli takto vysoké poptávce najíždí fabrika na třísměnný provoz.

Text: BenzWorld.cz Foto: Mercedes-Benz

  

Free business joomla templates