HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

R129: Oprava el. ovládání sedaček
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: R129: Oprava el. ovládání sedaček

R129: Oprava el. ovládání sedaček 11 roků, 6 měsíců #2333

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Nefungovali mi posuny celýho spodku spolujezdcovi sedačky - tzn. sedák se nehýdal vertikálně vpředu ani vzadu a hlavně nejelo posouvání sedačky dopředu a dozadu. Původní majitel tvrdil něco o pojistce, ale to by toho nejelo víc. Tak jsem začal ovládáním a bylo to dobře.

1) Oddeklování prostoru s ovládáním
Pod klikou dveří je samostatný krycí díl cca 5x4cm. Po odklopení kliky se dá vytrhnout tahem za spodní stranu. Tím se odkryje kovový díl, který zasahuje až k ovládání zamykání. Drží i dříví s ovládáním sedaček. Je na jednom šroubku v prostřed. Tim je díl s ovládáním volný a dá se vyndat na straně směrem dál od pantů je na pérkách.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.



2) Odpojení a vyndání čudlikoviště
Je to připojený třema konektorama, který alespoň u mě šly ven jen velmi těžko. Pak už jen pomocí třech vrutů sundat vlastní čudliky ze dřeva.

3) Rozdělání krabičky
Tohle trvalo nejdýl. Je to jenom zacvakaný, ale po celym obvodu. Takže postupně odaretovat všechny západky a opatrně oddělit zadní díl od předního. Pozor, odskočí čudlík na opěrku (blbě se heldá).

4) Proletování
Osvědčila se mi mikropájka. Pořádně rozpálit, pak vrazit do každýho pinu z vnitřní strany a přidat trochu cínu. Udělá to na tom takovej bobek.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.



5) Sestavení v opačném pořadí.

V.

Re: R129: Oprava el. ovládání sedaček 11 roků, 4 měsíců #3590

  • prcek
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280CE
  • Příspěvky: 109
  • Karma: 8
potvrzuji v plnem rozsahu a přidávám fotku bez krytu spinacu - daji se tak ocistit opalene kontakty.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.32 sekund
Free business joomla templates