HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Veteránské testace + ekodaň u veteránů
(1 prohlíží) (1) Host
Pokec.
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Veteránské testace + ekodaň u veteránů

Veteránské testace + ekodaň u veteránů 11 roků, 11 měsíců #437

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tak pánové, je to tady - co se otestovalo do 10.5.2012 to platí, ale po tomto datu jíž platí limit 30 let pro historické vozidlo. Klasická česká zhovadilost je v tom, že ta informace nepřišla s žádným předstihem, ve středu jsem se na to ptal - jo všechno stále stejný, lze 1987, ve čtvrtek byly Kraje obvolány a dneska už 83 a výš nelze
Tzn. že nejmladší co jde přihlásit je r.v.82. Ale auta po roce 80 už často mívají vyznačenou globální homologaci, takže nezoufejte, pravděpodobně je lze přihlásit na normální čísla.
Kdo máte auto na "véčkách" vyrobené v letech 83 - 87, nezoufejte, platí datum první testace, takže v případě prodeje a následné registrace na nového majitele u těchto aut nebude problém.

Co se týká ekodaně, auta v Registru HV (to jsou právě ty zelený čísla) ekodaň neplatí. Auta v Registru silničních vozidel (normální SPZ) vyrobená před r.82 budou mít možnost nechat si udělat testaci za účelem odpuštění ekopoplatku, nicméně toto bude zpoplatněno částkou 3000,-Kč. Provádět to budou pouze krajské testační komise, ale nikdo ještě neví jak a hlavně nikdo z krajských komisařů to nechce dělat, protože z těch 3000,-Kč jde 200,-Kč Federaci, 200,-Kč ÚAMK a 2600,-Kč Autoklubu ČR, takže ten klub, resp. krajská komise, z toho nebude mít nic, zadarmo nikdo nic dělat nechce a tudíž nejsou vybraný komise, ani lidi, kteří by to byli ochotný dělat. To jsou dnešní poslední info z kraje, co bude dál se uvidí...

V souvislosti s tímto tématem si ještě dovolím připomenout, že kdo máte něco otestováno u našeho klubu (Simca klub ČR), tak ZÍTRA tj. v sobotu 12.5.12 od 9:00 do 12:00 bude probíhat druhé kolo přetestovávání a to na parkovišti u Globusu v Čakovicích, poblíž autosalonu BMW.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Veteránské testace + ekodaň u veteránů 11 roků, 11 měsíců #447

  • kubass
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Fiat 600D + Citroën C5 II 2.0 HDi
  • Příspěvky: 127
  • Karma: 1
Takže když mám Fiata na normálních značkách bez testace a ničeno tak se mě eko týká jo? Jsou to volové, kdo normální by jezdil denně s autem z roku 57...
Ex: 124 320E, 124 230E, 190 200D

Re: Veteránské testace + ekodaň u veteránů 11 roků, 11 měsíců #460

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Ano, kdybys to chtěl prodat, tak kupující zaplatí 10t Kč...
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.38 sekund
Free business joomla templates