HomeMagazínBeltbag

Beltbag

Jak již bylo řečeno v článku o budoucí SKlasse, bude jeden z jejích brvků výbavy zcela revoluční. Půjde o airbag, všitý do popruhu bezpečnostního pásu. Mercedes jej nazývá Beltbag.

Jako ochrana hrudního koše cestujících bude tento bezpečnostní prvek instalován na zadní sedačky luxusní limuzíny. Na předních sedadlech jeho funkci plně zastanou stávající airbagy.

Poté, co senzory zaznamenají silný čelní náraz, generátor plynu nafoukne popruh bezpečnostního pásu na trojnásobek jeho původní šířky. Tím je lépe absorbována energie nárazu. Použití je totožné se standardním pásem, jeho nošení by mělo být díky měkčímu povrchu dokonce pohodlnější. Toto jistě ocení především zákazníci mimo Evropu. Např. v Asii je obsazovanost zadních sedaček vyšší než na starém kontinentě.

Nejde však o úplnou novinku u Mercedesu. Beltbagem byla v roce 2009 osazena už studie ESF 2009. Až nyní je ale připraven přechod do sériové produkce právě s modelovou řadou W222. Konkurence obdobné řešení využívá u Fordu Explorer nebo Lexusu LFA. V roce 2013 ji očekáváme i v globálním Fordu Mondeo.

 

Další novinkou v Esku budou aktivní spony. Ty se při nastupování vysunou a rozsvítí tak, aby přímo vybízely k zapnutí pásů.

Text: BenzWorld.cz Foto: Mercedes-Benz

Free business joomla templates