HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

R129 Oprava otevírání loketní opěrky
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: R129 Oprava otevírání loketní opěrky

R129 Oprava otevírání loketní opěrky 9 roků, 11 měsíců #11485

  • Pirx
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 215
  • Karma: 8
Loketní opěrka v žehle se má po stisknutí tlačítka otevírat sama, bohužel ta plynová vzpěra, která to má na starosti, se časem unaví a přestane to fungovat.

Oprava je jednoduchá, obzvlášť ve světle toho, že se tu běžně doma mění celé motory...

Poděkování patří uživateli Šavle, který tu správnou funkci objevil a na problém mě upozornil

Plynová vzpěra má Mercedes číslo A0009807564 a podle ceníku na stránkách Chodova je za cca 1300 Kč.
Vzpěru samozřejmě Mercedes sám nevyrábí, je to výrobek německé firmy Stabilus, stejně jako všechny ostatní vzpěry na MB nebo BMW atd...
Stabilus typ je to 7833BN a dá se koupit třeba tady www.autodily-online.cz/cs/E-shop/Osobn%C...ukty/STABILUS/7833BN
za 785 Kč. /Našel opět pan Šavle/

Výměna proběhne následovně:

Odšroubovat 4 šrouby, které drží víko:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Pak jde víko i s rámečkem vytáhnout, ale opatrně, protože vzadu to drží ještě na vzduchové hadici od zamykání.

Teď záleží na výbavě auta. Já tam mám jenom tu hadici, kterou jsem rozpojil a celé víko odnesl z auta.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Některé žehličky tam však kromě hadice budou mít i jeden až dva elektrické kabely. Jeden je od světýlka, které se v některých letech do víka montovalo, a druhej od alarmu, pokud jím z výroby bylo vozidlo vybaveno. (Nejen že jsou všechny odkládací prostory zamykací centrálem, ale ještě navíc jsou i hlídaný alarmem - prostě )

Ty kabely jdou rozpojit snadno, ale pokud ten kus co zůstane koukat z auta není dost dlouhej, bude problém se zapojenim zpátky, bez Saxaniny ruky to půjde blbě, tj. v tom případě spíš nechat víko v autě připojený, opřený o sedačku a vyměnit píst tak...

Píst se vymění vycvaknutím podložek na obou koncích...


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.



Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.



Zpětnou montáž snad nemusím ani psát - zacvaknout podložky, zapojit vzduch, případně kabely, vrátit víko na místo a zašroubovat 4 šrouby.

Výsledek:

Následující uživatel poděkoval: vitek

Re: R129 Oprava otevírání loketní opěrky 9 roků, 11 měsíců #11488

  • savle
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • R129
  • Příspěvky: 105
  • Karma: 4
Super navod Ja se k tomu jeste porad nedostal.
Následující uživatel poděkoval: vitek

Re: R129 Oprava otevírání loketní opěrky 9 roků, 11 měsíců #11500

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Právě jsem vzpěru také objednal . V.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.32 sekund
Free business joomla templates