HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Když kupujete byt - peklo na zemi
(1 prohlíží) (1) Host
Pokec.
  • Strana:
  • 1
  • 2

TÉMA: Když kupujete byt - peklo na zemi

Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8000

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
Aneb nikdo mě tak dlouho nenasral jako dnes a stále to pokračuje.

Schválně budu popisovat, jak to pokračuje.

Kupujeme byt, máme celkem jasná specifika - jen pár lokací ve městě, orientace Z nebo JZ, balkon, cihla nebo novostavba.

1.)První prohlídka
Ideální místo, dva balkony, orientace Z, naproti vyrůstá hnusnej barák, zavádějící informace v inzerátu. Stav bída, byt od první republiky v původním (neudržovaném) stavu, kromě fušerské koupelny a elektriky někdy v osmdesátkách. Pryč odjíždím na plnej plyn, makléři volám že mu dám maximálně 75 % z ceny a nechávám to být.
Za týden seženu kontakt na přímého majitele, požádám ho o schůzku, ten mě pošle do háje, můj email přepošle makléři, ten mi zavolá "cením si vaší snahy, ale prodávám to já, navíc je byt prodanej, právě jedu podepisovat smlouvu (200tisíc pod cenou), ale když něco přihodíte, prodám vám to".
Chtěl něco navíc, což jsem neakceptoval z principu, pro nás byla akceptovatelná cena 200 pod nabízenou, vzhledem k rozpočtu na rekonstrukci 700+.
Takže jsem to zavřel s tím, že dám maximálně to, co tvrdí, že bude podepisovat, ale opět, mám hotovost, máte to hned. Za hodinu email, že když přidám kilo, že mi to nechá, ale že se mám rozhodnout hned.
Opět z principu neakceptováno.
Za hodinu email a pak telefon, že byt je zarezervován na dva týdny, vyvěsili to i na web (asi, abych viděl, že nekecaj)


2.)Druhá prohlídka
Známý developer, vybereme si super byt, na první pohled se nám líbí, cena je vyšší, ale po slevě, zkusím další slevu, platit můžu klidně hned,nic. Pak je najednou informace, že poplatky za byt jsou 4500, ale makléř není schopnej mi vysvětlit jejich skladbu a dělá ze mě blbce, najednou to má celý na háku. Do obytné plochy bytu je započítána plocha příček v bytě, v poplatcích je měsíční sazba 250 za garážové stání, které je v ceně bytu. Navíc dispozice je lehce blbě řešená. Ok, byt se nám líbí, volám do stavební firmy, nad projektem jsme se dohodli že blbá dispozice by šla změnit, tak ok, píšu email makléři, ať mi potvrdí změnu, jestli to jde, a rozpis poplatků.

Za dvě hodiny telefon, jestli ten byt teda bereme, že mu právě někdo volal a že si ho rezervoval, a co teda my. Tak jsem mu slušně vysvětlil, že vzhledem k částce, o které se bavíme, se nebudu rozhodovat za pět minut, ať pošle podklady.

Neposlal nic, byt je stále k prodeji

3.)Třetí prohlídka
Byt celkem ok, líbí se nám, nicméně orientace na opačnou stranu, možná míň světla, ale ok, uvidíme, byli jsme tam ráno. Dohodnuta sleva 150 000 (opět, platím hotově, přepis máte za týden místo za měsíc a půl), domluvena druhá prohlídka. Za pár hodin email "já na to mám více zájemců, takže sleva neplatí".

Dobrodruhy, kteří kecají v inzerátech, nejsou schopní poslat fotky bytu a dělají divadlo, tady ani nezmiňuju.

Nakonec přidávám malý slovníček (založeno na vlastních zkušenostech):

Výhled do parku - výhled na dva stromy na dvorku s popelnicema
Metro 6minut - Metro 17 minut pešky (6minut je to podle jízdního řádu noční tramvaje)
Slunný byt - v ložnici není okno (to nepotřebujete, tam chodíte stejně jen spát)
Byt je po kompletní rekonstrukci - tak to snad ani nemá cenu rozepisovat
V bytě jsou citlivě zachovány původní prvky - nezbyly nám peníze na okna/dveře, tak jsme je aspoň natřeli
Klidná lokalita - naproti se staví komplex pro 3000 lidí
Veškerá občanská vybavenost - v ulici je jeden nonstop a železářství
Zajímavá lokalita blízko ZOO a technického muzea - tyto instituce určitě budu navštěvovat jednou týdně
Osobní vlastnictví - družstevní vlastnictví, ale když to dobře půjde, tak vám to příští rok prodají
Voda tady teď nebyla - voda tady teď byla, ale náhodou jsem zapomněl klíče od sklepa
Velmi žádaná lokalita - periferie města
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8004

  • kriskas
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 106
  • Karma: 4
Tie vysvetlivky su dobre. A pristup maklerov rovnez.
Iba Ti poradim. Stav si pevne ale opakujem pevne svoje poziadavky a drz sa ich. Tento rok som kupoval tiez byt. Druhy, po kupe prveho som si dal kriteria a drzal som sa ich. Bol som pozriet asi 10bytov. Drzal som sa svojich poziadaviek a nelutujem. Mam co som chcel. Ale pravda, jedno kriterium som porusil. Cena. Isiel som asi o 5tis euro hore. Stalo to za to.
Byt na druhom. Co mne max.vyhovuje. Byt prerobeny, okna, podlaha, kuchyna, kupelka, dvere, elektrika, vsetko. Iba obyvacku som si doladil. Nestihli, zacali stvat dom. Poplatky su min, teply byt. Len parkovanie...
PS: hlasku po rekonstruci poznam velmi dobre, na stenach tapety z roku 90 atd. Tento bol jediny, kde to sedelo.
Drzim palce a neunahli sa.
PS2: som rad, ze mi par bytov uslo koli mojej nehotovosti.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8005

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Hezké, já když prodával, tak se taky chovali hodně zvláštně. Nakonec jsme se spojili se zájemci napřímo a vše lidsky dohodli.

Nechci Ti to rozmlouvat, ale nebyl by lepší za stejný prachy barák na vsi s pořádnou dílnou na auta? U nás se toho prodává dost. V.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8007

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Aci napsal:
Aneb nikdo mě tak dlouho nenasral jako dnes a stále to pokračuje.

Schválně budu popisovat, jak to pokračuje.

Kupujeme byt, máme celkem jasná specifika - jen pár lokací ve městě, orientace Z nebo JZ, balkon, cihla nebo novostavba.

1.)První prohlídka
Ideální místo, dva balkony, orientace Z, naproti vyrůstá hnusnej barák, zavádějící informace v inzerátu. Stav bída, byt od první republiky v původním (neudržovaném) stavu, kromě fušerské koupelny a elektriky někdy v osmdesátkách. Pryč odjíždím na plnej plyn, makléři volám že mu dám maximálně 75 % z ceny a nechávám to být.
Za týden seženu kontakt na přímého majitele, požádám ho o schůzku, ten mě pošle do háje, můj email přepošle makléři, ten mi zavolá "cením si vaší snahy, ale prodávám to já, navíc je byt prodanej, právě jedu podepisovat smlouvu (200tisíc pod cenou), ale když něco přihodíte, prodám vám to".
Chtěl něco navíc, což jsem neakceptoval z principu, pro nás byla akceptovatelná cena 200 pod nabízenou, vzhledem k rozpočtu na rekonstrukci 700+.
Takže jsem to zavřel s tím, že dám maximálně to, co tvrdí, že bude podepisovat, ale opět, mám hotovost, máte to hned. Za hodinu email, že když přidám kilo, že mi to nechá, ale že se mám rozhodnout hned.
Opět z principu neakceptováno.
Za hodinu email a pak telefon, že byt je zarezervován na dva týdny, vyvěsili to i na web (asi, abych viděl, že nekecaj)


2.)Druhá prohlídka
Známý developer, vybereme si super byt, na první pohled se nám líbí, cena je vyšší, ale po slevě, zkusím další slevu, platit můžu klidně hned,nic. Pak je najednou informace, že poplatky za byt jsou 4500, ale makléř není schopnej mi vysvětlit jejich skladbu a dělá ze mě blbce, najednou to má celý na háku. Do obytné plochy bytu je započítána plocha příček v bytě, v poplatcích je měsíční sazba 250 za garážové stání, které je v ceně bytu. Navíc dispozice je lehce blbě řešená. Ok, byt se nám líbí, volám do stavební firmy, nad projektem jsme se dohodli že blbá dispozice by šla změnit, tak ok, píšu email makléři, ať mi potvrdí změnu, jestli to jde, a rozpis poplatků.

Za dvě hodiny telefon, jestli ten byt teda bereme, že mu právě někdo volal a že si ho rezervoval, a co teda my. Tak jsem mu slušně vysvětlil, že vzhledem k částce, o které se bavíme, se nebudu rozhodovat za pět minut, ať pošle podklady.

Neposlal nic, byt je stále k prodeji

3.)Třetí prohlídka
Byt celkem ok, líbí se nám, nicméně orientace na opačnou stranu, možná míň světla, ale ok, uvidíme, byli jsme tam ráno. Dohodnuta sleva 150 000 (opět, platím hotově, přepis máte za týden místo za měsíc a půl), domluvena druhá prohlídka. Za pár hodin email "já na to mám více zájemců, takže sleva neplatí".

Dobrodruhy, kteří kecají v inzerátech, nejsou schopní poslat fotky bytu a dělají divadlo, tady ani nezmiňuju.

Nakonec přidávám malý slovníček (založeno na vlastních zkušenostech):

Výhled do parku - výhled na dva stromy na dvorku s popelnicema
Metro 6minut - Metro 17 minut pešky (6minut je to podle jízdního řádu noční tramvaje)
Slunný byt - v ložnici není okno (to nepotřebujete, tam chodíte stejně jen spát)
Byt je po kompletní rekonstrukci - tak to snad ani nemá cenu rozepisovat
V bytě jsou citlivě zachovány původní prvky - nezbyly nám peníze na okna/dveře, tak jsme je aspoň natřeli
Klidná lokalita - naproti se staví komplex pro 3000 lidí
Veškerá občanská vybavenost - v ulici je jeden nonstop a železářství
Zajímavá lokalita blízko ZOO a technického muzea - tyto instituce určitě budu navštěvovat jednou týdně
Osobní vlastnictví - družstevní vlastnictví, ale když to dobře půjde, tak vám to příští rok prodají
Voda tady teď nebyla - voda tady teď byla, ale náhodou jsem zapomněl klíče od sklepa
Velmi žádaná lokalita - periferie města


na to, dělat makléře musí mít člověk neskutečný vlohy ( lhát, vymjšlet si, vymlejt díru do hlavy )....parádně a trefně napsáno

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8008

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
vitek napsal:
Hezké, já když prodával, tak se taky chovali hodně zvláštně. Nakonec jsme se spojili se zájemci napřímo a vše lidsky dohodli.

Nechci Ti to rozmlouvat, ale nebyl by lepší za stejný prachy barák na vsi s pořádnou dílnou na auta? U nás se toho prodává dost. V.


přesně tak...není nad baráček

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8009

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
starší barák je taky peklo před 3-mi lety jsme zainvestovali přes 2 mega a pořádně to není vidět to zdaleka nekončíme....
Osobně budu řešit bydlení taky a fakt nevím co jestli menší byt nebo dřevostavbu... atd...

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8011

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
U nás byla volba bytu jasná, oba pracujeme v centru, máme jedno auto a jeden řidičák. První rok jsem bydlel v Praze v Počernicích, to je v podstatě první vesnice za Prahou a ranní snídaně v kolonách mi stačily. Zase, než jsem dojel do práce, měl jsem půlku věcí vyřešenou:)

Jasně, taky bych chtěl baráček u Kolína s dílnou, ale sám cítím, že na to ještě nemám věk, nerozhoduju o tom sám a házet několik let lopatou se mi ještě nechce. Barák stavěli moji rodiče, už jsem si tím prošel, je rozdíl, jestli někde budu hákovat tři měsíce, nebo tři roky.

Navíc to vidím na svých vrstevnících, kteří si barák koupili - mládí v hajzlu.
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8019

  • Kanal-K1
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W140 S320L 97, ex W124 230E 87
  • Příspěvky: 332
  • Karma: 6
Přidám také trošku do mlýna :

Od roku 1999 jsem měl ve vlastnictví tyto byty :

a) 2+1 zděný 65m2 OV ve vojenské bytovce z 50.let, 3 patra, 2 byty na patře
- byt dobře řešený, po prarodičích a tudíž nevybydlený
- pokoje dostatečně veliké
- zvuková průzvučnost vertikálně nízká, horizontálně celkem vyšší
- nevýhodou absence balkonu, jen francouzské okno s minivýstupkem
- výhodou tehdy ustálená komunita sousedů, kteří se léta znali. Dnes již neplatí.
- výhodou dva sklepy, jeden velký plaňkový a druhý malý zděný
- na hlavní ulici, v roce 1984 klidné bydlení, v roce 2001 to ještě šlo, dnes si gratuluji, že tam nejsem


b) 1+1 panel OV 45m2 v paneláku z roku 1980 8 pater, 4 byty na patře
- byt přijatelně řešený, menší ložnice, ale na postel a skříň stačila
- nevýhodou absence vany, jen sprchový kout
- výhodou balkon i u malého bytu a dva sklepy
- během mého vlastnictví prošel dům zateplením a výměnou oken, komfort se výrazně zvýšil a náklady klesly
- zvuková průzvučnost horší

c) 3+1 panel 68m2 OV v paneláku z roku 1968, 13 pater, 5 bytů na patře
- suverénně nejhorší bydlení, v jakém jsem byl. Koupeno velmi levně, tehdy 650k, budiž. Po roce a půl jsem mizel
- stará konstrukce s použitím azbestových MIV, velmi tenké panely
- nebezpečná okna, shnilá, s hranou moc nízko nad zemí
- rozložení bytu tragické - třetí pokoj měl jen asi 9 m2, zato celkem zbytečná 6m2 šatna
- byt kolem dokola, koupelna a WC malé, mezi kuchyní a chodbou coby koridor. Do kuchyně přístup ještě druhou chodbou
- linka v kuchyni v chodbě, tedy žádné místo na vaření
- staré pojistky a elektřina z hliníku - kdybych náhodně nenašel napálenou rozvodnou krabičku, asi by to i vyhořelo
- obyvatelé buď nerudní důchodci, či naprostí sociálové
- díky 65 partajím nemožnost domluvit se na čemkoliv
- schodiště pokryté hořlavým PVC!
- zvuková průzvučnost tragická, navíc profukoval bytem vítr
- jen jeden malý sklep
- jedinou výhodou byl nákladní výtah navíc k osobnímu


d) 4+1 zděný 86m2 PV/OV v bytovce z 50.let, 4 patra, 2 byty na patře
- nejlepší z bytů, kde jsem byl, zejména díky dobrým sousedům, leč v dost tragickém původním stavu, který jsem odhaloval až po koupi - starými špaletovými okny například při větším dešti teklo do bytu, a to dost. Po odloupání barvy se začala okna rozpadat doslova na kousky a první zimu popraskalo několik skel jen kroucením rámu. Dal jsem nová plastová hned na jaře.
- rozložení výborné, jednalo se o protekční byty, stavěné bolševické honoraci, tehdy pro KV KSČ
- velké pokoje, navíc všechny přístupné z jedné centrální chodby
- kuchyně dostatečná, a k ní jídelna, bylo to tedy de facto velké 3,5+1
- zvuková průzvučnost docela akceptovatelná
- nevýhodou mikrokočárkárna pod schody a absence výtahu
- velkou nevýhodou ohřev vody karmou, vyšlo to hrozně draho i s novou Junkerskou, co startovala hydrodynamickým generátorem jen na použití. Navíc voda tekla pomalu i při max.průtoku
- výhodou lokalita kousek od centra a přitom v klidu
- podařilo se mi vyběhat a prosadit změnu z podílového spoluvlastnictví domu na osobní bytových jednotek - celkem 28 bytů ve 4 vchodech, a to i přesto, že město zprznilo v 90.letech převod na nájemníky a ti v malých bytech 2+1 platili stejně, jako ti v 4+1. Vyrovnání akceptováno naštěstí v tehdejších cenách.


e) 3+1 75m2 družstevní v paneláku z 80.let, 8 pater, 4 byty na patře
- byt pěkně rekonstruovaný s výraznými změnami dispozice vybouráním příčky, spojením chodby a koupelny, vytvořením sádrokartonových příček
- dům plný divných lidí, doslova. Normální soused byl raritou, na danou lokalitu neobvyklé soustředění podivínů
- můj nejhorší byt, kde jsem doslova dojel na sousedy a dohnali nás skoro do blázince - dole křížem slepá holka 21 let, která byla schopná pustit za půl roku čtyřikrát ve dvě v noci po návratu z hospody dechovku doslova na plné kule. Prokládala to s hlasovým syntetizátorem k PC, přistaveným se zvukem dost na max. ke zdi, a přenášejícím vibrace ze Skype hovorú do panelu, do dvou v noci i déle. Aby toho nebylo málo, vedle v bytě, který sousedil stěnami se dvěma z našich třech pokojů byla ženská se dvěma pudly, z nichž jeden sotva vytáhla paty, začal štěkat, a vydržel to s frekvencí 8 štěků za minutu i 12 hodin v kuse. Důchodkyně s dechnou nahoře a rodina s dvěmi extrémně hlučnými dětmi dole už to jen dorazila.
- po půl roce jsem hodil ručník do ringu a se ztrátou asi 70 tisíc prodal. Díky Bohu se do 2 měsíců našel kupující.

f) 3+1 95m2 pronajatý ve zděné novostavbě z roku 2006 v tehdejší ceně asi 2,6 M, nyní 3,2 M
- po zkušenostech z bytu předtím jsem chtěl být mobilní a moci vypadnout v případě, že by se vyskytli sousedé asociálové
- naštěstí na sousedy to byla klika, asi druhý nejlepší byt
- rozložení bytu nepraktické - z centrálně loženého obýváku jsou dveře do chodby, do dětského pokoje, na terasu a do kuchyně. Navíc má tvar lichoběžníku, a je tedy jen velmi obtížně využitelný
- kladem velké pokoje a terasa a balkon, velkým kladem i 30m2 podzemní garáž
- záporem špatný projekt - ložnice bytu sousedí přímo s koupelnou sousedního. Když soused v 5 ráno vstává a sprchuje se, vstáváme automaticky s ním, protože se z hlediska průzvučnosti sprchujeme s ním také. Dále digestoře napojeny do centrální šachty zřejmě bez zpětných klapek - pachy se šíří a navíc fungují coby zvukovody
- záporem bych řekl i terasy - pokud soused pod sedí v létě do půlnoci na terásce a hovoří, je to jak bydlet nad zahrádkou hospody na náměstí.
- podle nástěnek projekt od počátku ošizen, probíhá spor společenství s developerem o závady asi za 25 mega.


Jsem nesmírně rád za všechny výše popsané zkušenosti a zejména si gratuluji k rozhodnutí, byt v novostavbě, kde jsem kdysi zvažoval hypotéku, si pronajmout. Mnoho věcí jsem si ujasnil, mnoho zkušeností ještě nabral. Jedno už vím naprosto jistě - pokud se někdy na bydlení zadlužím na mnoho let dopředu, bude to JEN A POUZE na vlastní dům, samostatný, pokud možno s žádnými sousedy v přímém nejbližším okolí. Vyměnit či předělat se dá skoro vše, ale sousedi se dají jen zabít, nebo odejít sám.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Kanal-K1.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8021

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
No a já bych posloužil zkušeností se starým domem.Dnes bych jednal jinak,barák bych odstřelil a na jeho místě postavil něco nového,bez sklepů,septiků.Leč jsem již unavený,starám se o tři domy a stavět nebudu.Ač byl náš dům udržován rodiči,přeci jen se projevila léta (dům je ročník 1939) takže nová střecha,oprava septiku,napojení na centr. kanalizaci,kompletní výměna vodovod. trubek a odpadů,to samé el. sítě spolu s pojistkami,vypínači a zásuvkami ( zásuvky jsem přidával dle potřeby),nové schody 2x,nová dlažba venkovní i vnitřní,zastřešení vchodu do domu,nové oplocení,vrata,branky.Dále sanační omítky v suterénu a výměna oken tamtéž,výměna topení z páry na plyn,oprava komínu.Nové omítky venkovní,nová okna,hromosvod dle norem,nové zábradlí na balkónu,dvě nové koupelny,nové osvětlení venkovní,alarm,kované mříže et cétera.Platí pravidlo " míti chalupu,prdel v kalupu " zvlášť jedná-li se o starý dům.Nemít na ten zatracený barák citovou vazbu,nemít tam ordinaci,tak to prodám a koupím pohodlný byt se stáním pro naše auta,zaplatím nájem a starat se bude pan majitel nebo domácí.
Ale znám anabázi s koupí bytu svého známého,pány makléře bych střílel stejně jako politiky.Ale zase vlastní byt či dům je dobrá investice pro budoucnost,rekonstrukce starého domu je nekonečný příběh s nejistým výsledkem.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8027

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
Já jsem doteď v nájemním, stěhoval jsem se z haciendy se zahradou, kde jsem měl svůj pokoj, vlastní dílnu, saunu a garáž.

1.)Do starýho studenýho činžáku v ghettu 50m2, kde jsem platil 13,5 vč. inkasa
Byt byl řešenej tak, že se jednalo o rozdělení dvou bytů sádrokartonovou deskou, včetně koupelny, která byla sama o sobě debilní, nicméně zavírala se poloprůhlednejma papundeklovejma posuvkama, soukromý žádný
Byt byl sice po rekonstrukci, ale udělané blbě, všechno tam teklo, okna původní, pořád se muselo něco řešit
Během mého pobytu praskl odpad a vytopil sousedy dole, pak praskla voda (to jsem náhodou ve tři ráno podchytil, strašná haluz), pravidelně tekly odpady v kuchyni, takže některý skříňky jsem ani neotvíral
Za sádrokartonovou příčkou bydlel nějakej týpek, kterej evidetně nemakal, chodil kalit a tahal si domů šlapky, třeba ve dvě odpoledne, jak to tlumil ten sadrokarton, asi vysvětlovat nemusím
Nademnou bydlel španěl, kterej přišel domů v jednu, pustil si hudbu, pak chodil půl hodině po bytě v polobotkách, pak se šel vysrat a šel spát. Budilo mě to každou noc.
Podemnou bydlel pár, kterej po sobě pořád řval nebo si to rozdával.
+ konflikty se sousedama, auto objetý klíčem, na autě bordel atd. Poslední den mi na rozloučenou někdo vytáh plnou nádrž nafty.


2.)Jeden z prvních paneláků, 3+kk 77m, po rekonstrukci, majitel byt dělal pro dceru, z každýho metru vytěženo maximum, všechno neutrálně a vkusně. Zvuková izolace horší, nad náma děcko, co dupe celej den, podemnou borec, kterej přijde v devět z práce a pustí si naplno techno. Na toho jsem vlítl hned první den a od té doby to přesně v deset dle dohody vypne, jinak sousedi super, samí důchodci, všichni mě tu maj rádi, o barák se staraj, družstvo je bohatý, máme topení i na chodbě Platím o litr víc.

-->pokaždé, když přijdu na prohlídku, první skáču uprostřed největší místnosti naboso, pak klepu na všechny zdi, pak se zeptám na sousedy někoho cizího v baráku, pak se podívám na všechny zvonky a když je tam moc cizinců, jdu pryč.
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8028

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jak říkám, barák je barák. Nejlepší soused je za dvoumetrovou zdí. U mě zleva chlapík, to dělá plastový okna. Už je od něj mám v celym baráku a teď mi je dělá do dílny. Super jednání a vycházíme si vstříc. Naproti tradiční rodina, podnikají v zemědělství a autodopravě. Báječný lidi. Z druhý strany taky fajn lidi, truhláři, co kdykoliv rádi pomůžou. S většinou se známe sto let, víme o sobě pomalu všechno. Nedávno jsme se se sousedem bavili, jestli vadilo, jak večer dělal s maflem a já po nocích s flexou. Ani jeden jsme to nezaznamenali. Má to ale i svoje nevýhody. Když je hlučná párty, to je slyšet a hrozí, že přijdou a vypijou mi pivo .
Nedávno byla u hospody nějaká grilovačky, my šli pozdě a dostali jsme od sousedů vynadáno, že na nás čekaj a chybíme u kytary. Ať žije Viktoryvilidž a hlavně ať se to nějak nezkazí.
V.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od vitek.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8030

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Taky se přidám

1) samostatný bydlení v bytě po našich, kdysi státním, následně se slušným majitelem. 3+1 100 m2 s balkonem, šatnou a prostornou halou. Začínal jsem na 3800/měs (2005), starej cihlovej činžák, časem nutný investice do opravy karmy, někdy 2008 rekonstrukce koupelny a odpadů - platil kompletně majitel, nájem postupně vylezl na 12t + 4t poplatky, nájemníci vesměs stálí, takže bez problémů, pouze když jednomu pacholkovi odcestovali rodiče a spustil tam o půlnoci houseparty, tak jsem mu přes dveře vysvětlil, že je to slyšet o pět pater níž a nabídl mu možnost mi osobně vysvětlit proč bych měl mít důvod poslouchat to taky a abychom se dobře slyšeli vypnul jsem mu na chodbě pojistky. Z bytu nikdo nevylezl a od té doby byl jednou pro vždy klid. Bohužel postupně se výrazně zhoršilo parkování, nedalo se větrat, protože pod okny se usídlila partička čudících bezdomovců a na druhé straně bytu byl smradlavý dvorek s popelnicema. Pomalu se blížil termín deregulace nájemného a navíc jsme se začali množit a chtěli ven z Prahy kvůli lepšímu prostředí pro děti. Dneska se prý v tom bytě platí 24t Kč + poplatky...

2) šli jsme do pronájmu domečku kousek za Prahou, kde jsme trpěli nedostatkem místa, ale byli nadšeni z prostředí, čistého vzduchu, lesa a rybníčku poblíž. Byla to novostavba, domek byl spojený s mateřskou školkou, ale to nám nevadilo, jako bonus jsme mohli využívat dětský hřiště a veškeré vnější vybavení školky. Nájem vycházel stejně jako když jsme šli z Nuslí, teda 12t + 4t poplatky, ale měl jsem tam parkoviště na 8 aut, takže jsem nemusel platit další peníze za různá garážová stání. Jedinej problém byl, když se u rybníčku začaly pořádat megaparty, kde znělo techno od pátku do neděle. V pondělí jsem vysvětlil starostovi, že kecy o tom, že klubovna u rybníčku tam byla dřív než my, si může nechat od cesty, protože když mu byly dobrý prachy za prodej pozemků, tak je taky jeho starostí, aby byl zachován noční klid. Následně už se situace neopakovala, ale často si tam dávali dostaveníčko tuneři porovnávající výkonnost audiosoustavy a různá jiná individua. Po kalbě u Vítka a uvědomění si jak nedostatečný prostor k žití obýváme, jsme se rozhodli koupit vlastní domeček.
Poznámka: při sjednávání nájmu nám makléřka řekla, že nad námi je pouze nouzový východ ze školky, pravda byla taková, že tam měly děti tělocvičnu a místnost pro hudební kroužky! Naštěstí nám to nevadilo, protože já byl v práci a Maru tam byla s našima dětma, takže to bylo podobný...

3) teď bydlíme ve svým, barák z 30.let, pozemek relativně malej, ale plně dostačující, do baráku zmizel milion jako prd, ale máme uvnitř kompletně všechno nový, vodu, elektriku, topení, odpady, okna, podlahy, některý zdi, obě koupelny, dvojitou kuchyň, prostě všechno. Místa je tady habakuk, má to ještě i obrovskej sklep, teď máme i zateplenou a novou střechu, je tady parkoviště na 3 auta + garáž, Maruška tu má zahrádku, děti mají kde běhat, nemá to chybu. Z jedný strany soused - bratr původního majitele, starší lidi, pohoda, Maruška s nima mění vlastní rajčata za rybíz, apod. druhej soused je taky v pohodě, společně jsme zbudovali plot, má DKW Munga, na všem se shodneme. Třetí soused barák pronajal maníkovi, kterej je celkem bez problémů, jedinej problém byl s jeho psama, ale to jsme nakonec vyřešili. Z poslední strany je ulice, která je poklidná a po namontování novejch oken o ní skoro ani nevíme. Obec dělá akce pro děti, starostka je rozumná, malou nám vzali do místní školky, hypo máme 9300,- elektrika se ustálila na cca 4t Kč, vodu máme svojí, septik 1x měsíčně á 1200,-Kč. Zatím jsme maximálně spokojený, ťuk, ťuk
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Michal.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8081

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
Tak šarádá pokračuje.

1.) Byt, o který jsme měli zájem, vyskákal o 800 tisíc.

2.) Našli jsme jiný, podle popisu ideál, na webu jedna fotka. Makléřka není schopná za týden poslat fotky (vyměněno 8 emailů)

3.) Našli jsme jiný, domluvili prohlídku, vzali si oba volno, makléřka celý den nebere telefon, druhý den sms "prominte, jsem nemocna, ozvete se pristi tyden"

4.) Zavolal jsem k developerovi, u ktereho jsme byli na prohlidce, udelal tam mensi scenu, pridelili mi jineho maklere, nicmene byt, ktery jsme chteli brat, je prodany.

5.) Cestou z obeda pozoruji stavbu na projektech, o kterych jsme uvazovali, teploty tu nejsou nejvyssi a borci betonuji jak o zivot. o odbornosti tech, co to stavi, taky pochybuju.
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8083

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Už dřív jsem se přesvědčil o tom, že pokud bych někdy prodával nějakou nemovistost, velice se budu zdráhat svěřit prodej nějakému makléři, protože to co jsi tu výše popsal, jsem také částečně zažil. Neumím si představit, že nechám někoho vydělat na prodeji něčeho, co mu nepatří a on mi svým debilním jednáním bude zákazníky spíše odhánět než lákat.

Taky jsem narazil na makléře, kteří o prodávaném domu věděl uplný kulový, klíče měli jen od půlky baráku, přípojku na vodu a plyn jsem si musel objevit sám, slovo katastr jim bylo taktéž cizí. Jednou jsem se byl kouknout na celkem pěkný dům u letiště Vodochody. Fakt hezký starší kousek za zajímavou cenu. Jediné co kazilo dojem bylo právě to letiště a fakt, že jestli si tam z toho Penta udělá to mezinárodní charterový letiště, klid tam asi už moc nebude. Ale možná i to bych byl tehdá schopen oželet, ale odradil mne přístup právě toho makléře. Věděl hovno, nebyl schopnej nic zjistit a nakonec přestal komunikovat. Hlavně že přijel hustym passátem a byl nacpanej v kvádru (i když to mne možná mělo varovat ). Dům pak po nějaké době z inzerce zmizel a já si myslel, že ho tedy někdo koupil, avšak asi po roce jsem ho náhodou objěvil znovu. Tehdy ho už inzeroval jeho majitel sám a pod inzerátem stálo velkým písmem že RK rozhodně nemají zkoušet volat.... A já se mu vůbec nedivím.
Košířský Škrtič v Depresi
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Kuba F1.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8085

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od Michal.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8089

  • Angelo
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 123
  • Karma: 8
Aci
www.denbraven.cz/prisady-do-betonu/0790-...teplot-71-cz199.html
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
V betonárce jí v těchto teplotách přidávají automaticky.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8090

  • Angelo
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 123
  • Karma: 8
Kuba
Mám pocit, že ne vždy znamená RK realitní kancelář.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8091

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Tak já taky přispěju svou troškou do mlýna. Jelikož jsem dítě paneláku, bylo vždy mým snem postavit si vlastní bydlení. Shodou okolností jsme se ženou podědili starý dům situovaný pod náměstím historického centra města. Původně jsme nevěděli, jestli to prodat nebo se pustit do přestavby, ale poloha rozhodla. Zahrada více než 1000m2 přímo v centru města a situováno tak, že za zahradou je už jen ohrada s koňmi a les. Z původního domu zůstala jen jedna stěna do ulice, jinak šlo vše k zemi. Bohužel během stavby se ukázala i nevýhoda atypického půdorysu ( tvar L, rozměry cca 20*7 + 15*7m ), kde žádný z úhlů nebyl pravý...atd, což původní rozpočet přestavby cca 2,5 mil trochu prodražilo ( cca o 1,1 mil ), ovšem výsledek ( alespoň co se ohlasů návštěv týče, výrazně předčil očekávání ). Jen podotýkám, že krom krovu ( bez pokládky krytiny ) a nějakých turbo stropů jsem vše stavěl svépomocí ( včetně dlažeb, truhlářských prací - točité schodiště, nábytek, zábradlí....atd ), což je životní zkušenost k nezaplacení....ale stavět už v životě nic nechci
A jako bonus beru, že se mi hned z počátku podařilo přesvědčit mojí drahou ženu o nutnost stavby garáže cca 110m2

Tím chci říct, že za mě, než za 3 mega kupovat nějakej byt , o kterém ani nevím, jak kvalitně byl udělán, co všechno mě v něm bude srát, jakej debil se vedle mě nastěhuje a kdo měl a přitom neumyl chodbu, radši strávím pár let života stavbou a postavím si něco, co bude přesně dle mých představ a budu vědět, co mě kde může čekat...
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8096

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Feketoš: Máš to pěkný. BTW Tvoje garáž mě už stála takovejch peněz, tak jen aby sis to uvědomil, až budeš škytat, kdo Tě proklíná .

Aci: Beton se při tuhnutí sám hřeje. I bez přísad zvládne lehkej mráz (cca -4). Ideálně zraje při teplotách nad nulou a vysoký vlhkosti. Chemickejm přípravkům moc nevěřim, ale běžně se používaj a pak se opravdu betonuje i v mrazech.

V.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8102

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Vítek - ale! Že by se štafeta inspirace posouvala dál?

Feketoš - pěkný to máš, ta garáž je a to schodiště jestli jsi dělal sám, tak teda klobouk dolu!
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8120

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
jj, dělal i to venkovní i to vnitřní...někde vyhrabu fotku a hodím sem to vnitřní....jak já říkám, stavba je najlepší škola ...jen se člověk nesmí bát to zkusit
PS: garáž, to je moje chlouba, díky za pochvalu

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8137

  • lavon
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W210-220D
  • Příspěvky: 647
  • Karma: 7
Taky jsem se rád podíval,dík,takouhle má kamarád-koukám po inspiraci
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Koukám jak dost platíte,to se vyplatí opravdu nový barák.Taky bych to tak chtěl,všude čisto a bez bláta.Ale můj případ-kde bydlet mám,nově zateplený atd.panelák od města na náměstí s krásným výhledem,se vším za 4 měsíčně.Nikam se mi tak nechce,ale čeká mě v budoucnosti přestěhovat se zpátky do rodného mlýna,kde někdo bydlet musí a tam ve stodole si udělat takovou garáž se vším.Výhoda je tam,že nemusím platit nájem ani elektřinu,otop apod.Není tam zavedena elektřina,proto se šlo tenkrát vedle 5km do města-školka,škola,praní aj.Až pak když to šlo,jsem vyrobil vodní kolo ze železa místo původního uhnilého dřevěného a vše k výrobě el.proudu,jen se ještě muselo nechat schválit obnovu náhonu a přehrady se stavidlem.Občas je vody málo,ale na nabíječku AKU to pak i stačí,aby šel notebok s mobilním internetem a tv.Svítit občas svíčkou nebo petrolejkou jsem zvyklý a také to má své kouzlo.Pole,lesy kolem k tomu po dědovi,mlynáři a pak na kamnech odpočívat je paráda.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Jedna z nevýhod je,že jak to napadne,nevyjedu na silnici.Tak mi to zase nikdo na parkovišti znova neodře a do soli nemusím,když už jsem koupil ten autogen a udělal komplet spodek
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 10 roků, 5 měsíců od lavon.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8140

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Lavon: rozhodne petrolejka ma obrovsky kouzlo! A vubec, celej ten mlejn je pecka! Sice tam bude strasne prace, ale jinak teda uplne pohadka
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8144

  • kubass
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Fiat 600D + Citroën C5 II 2.0 HDi
  • Příspěvky: 127
  • Karma: 1
Já psal asi před 3 týdnama do realitky páč je u nás k pronájmu novostavda - dřevostavba, malej domeček 65m2, je to v obci kde žiju, takže vím jak domek vypadá a kde se nachází, řešíme teď něco do pronájmu a tohle je za cenu bytu v Olomouci, žel bohu se z realitky neráčili ani ozvat ainzerát vysí vesele dál, holt asi to pro ně není lukrativní tak to mají u zadele, škoda, to by se mi líbilo, nerad bych někam do paneláku, ikdyž v Olomouci jsou ceny relativně při zemi a je všude blízko
Ex: 124 320E, 124 230E, 190 200D

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8146

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
.....na investici do baráku je super to, že co tam člověk dá, se mu v případě nouze krásně vrátí. My jsme v domě dneska za nějakých 3,5mil a odhadní cena je 9 mil ) (260m2, plus garáž a dílna - cca 170m2, bazén, atd )

PS: ten mlýn, to je nádhera - můj sen na stáří....

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8158

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Re Lavon Je to pohádka,nesmíš to nikdy prodat,jen zvelebit a udržet.Takové stavení už dnes neseženeš a když,tak nezaplatíš.Znám to dobře," míti chalupu prdel v kalupu " ale přesto,je to dědictví,odkaz předků.Já jsem také podlehl volání krve a jsem sedlákem a chalupářem a domovníkem dle básně " Vším čím jsem byl,byl jsem rád " a klid,žádný stres,co si udělám,to mám,sám rozhoduji o všem.Chvíle klidu,totálního vypnutí,žádné telefony,internet,stojí to za práci a investice,čím budeš starší,tím více to oceníš.No a ve stodole bude dost místa na auta.
Následující uživatel poděkoval: lavon

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8163

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
kubass napsal:
Já psal asi před 3 týdnama do realitky


Když něco chci volám

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8170

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
ladislav.lapacek napsal:
Re Lavon Je to pohádka,nesmíš to nikdy prodat,jen zvelebit a udržet.Takové stavení už dnes neseženeš a když,tak nezaplatíš.Znám to dobře," míti chalupu prdel v kalupu " ale přesto,je to dědictví,odkaz předků.Já jsem také podlehl volání krve a jsem sedlákem a chalupářem a domovníkem dle básně " Vším čím jsem byl,byl jsem rád " a klid,žádný stres,co si udělám,to mám,sám rozhoduji o všem.Chvíle klidu,totálního vypnutí,žádné telefony,internet,stojí to za práci a investice,čím budeš starší,tím více to oceníš.No a ve stodole bude dost místa na auta.


Následující uživatel poděkoval: lavon

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8174

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Re Feketoš Klobouk dolů,to jsi udělal kus " díla " Krásná práce a krásnej barák.Jen Ti závidím,že umíš a můžeš rukama,já neumím a nesmím.Práci se dřevem miluji,ale já jen kácím,bourám a štípám,ale učím se od truhlářů a v důchodu budu dělat sám.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8175

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
ladislav.lapacek napsal:
Re Feketoš Klobouk dolů,to jsi udělal kus " díla " Krásná práce a krásnej barák.Jen Ti závidím,že umíš a můžeš rukama,já neumím a nesmím.Práci se dřevem miluji,ale já jen kácím,bourám a štípám,ale učím se od truhlářů a v důchodu budu dělat sám.


Mě to hlavně strašně baví...po dnech strávených v kanceláři je to absolutní relax pro tělo i duši
Teď pracuju dcerce na pokojíčku, všechno z jasanového masivu, tak to snad ocení

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8178

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Taky jsem včera dětem vylepšil pokojíček, dovezl jsem a smontoval dvě skříně a poličky (Martínek vlastnoručně opravdovým kladívkem zatloukl dva opravdový hřebíčky do zadní stěny, Maruška se trochu bála, aby si nedal do zubů - jsou mu 2 roky, ale dobrý), zdi ozdobil krásnejma výrobkama z keramiky, který dělala Natálka sama (když mi to učitelka dávala, několikrát jsem se nevěřícně ptal jestli to dělala fakt sama, protože strom měl normálně listy a byl vybarvenej různejma odstínama hnědý a zelený) a papírovým drakem, kterej taky vyráběla. Radost byla převeliká
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8181

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
jj, já jsem z Verunky uplně hotovej, vodí si mě, jak slepýho koně....a nechám se vodit rád, je to nynátko

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8184

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Naši parchanti,pro které to děláme to asi neocení, je to jedno.Hlavně,že je to děláno s láskou a baví nás to.Ale třeba,až budem prdět do hlíny,někdo řekne " to dělal táta pro mě " a vzpomene si.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8185

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
já myslim, že jo, verunka je andílek....včera dostalo svůj první metr, tak dneska všechno měřila

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8188

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Kolik jí je? Zase trošku zkrátka se to držet musí, oni jsou jinak strašně vypečený a moc dobře vědí co na koho si můžou dovolit a pak je to s nima těžký
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8192

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Jsou to potvory vypečený a chytrý,přesně ví,kam na koho a jak daleko.Ale nebyli jsme my stejní ?

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8198

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Michal napsal:
Kolik jí je? Zase trošku zkrátka se to držet musí, oni jsou jinak strašně vypečený a moc dobře vědí co na koho si můžou dovolit a pak je to s nima těžký


jsou jí 4,5 roku, ale ona je opravdu hodná, že to snad ani možný neni

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 10 roků, 5 měsíců #8502

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
Tak update č.2

Ve čtvrtek jsme náhodou našli byt přes realitku, první prohlídka, přesně ten efekt "to je ono, právě jsme to našli".
Realitka celkem seriózní, makléřka se nám věnovala, zájemců bylo hodně, bylo potřeba se rozhodnout rychle. Celou dobu jsme jednali s pánem, všechno v pohodě, sedli jsme si, byl fajn, na první prohlídce jsme se dohodli, že předběžně bereme, že se potkáme v bytě ještě jednou a že se dohodneme.

Druhá prohlídka v neděli po obědě, vzhledem k tomu, že pán je akademik na úrovni, dodržujeme dress code, oblíkáme se jak do divadla, potkáváme se ještě s jeho manželkou, dáma na úrovni, zdvořilostní fráze, hodinová prohlídka, na konci říkáme ok, v pořádku, byt se nám líbí, pojďme se dohodnout, akceptujeme vaši cenu, zítra můžeme podepisovat rezervační smlouvu. Nemusíme řešit hypotéku, peníze máme už na účtě, platíme hned, pán na to slyší. Manželka začne něco mlít o tom, že se na ten byt byli podívat sousedi s miminkem, že bylo takový malý a roztomilý a že by ho moc chtěli, protože se tam už nevejdou , že mají jenom 70m.

Nastává bezesná noc, přecijen je to spousta peněz, přes víkend se toho nedá moc zjistit, telefony známým právníkům, stavařům atd.

Schůzka je domluvená v 6 na Václáváku v realitce.

V 9 ráno napíše manželka email do realitky, že nikam nepůjde z osobních důvodů, děkuji, naschle. Realitka jí volá, ta říká, že nám to prostě neprodá a hotovo.

Notyvole.
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14083

  • lavon
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W210-220D
  • Příspěvky: 647
  • Karma: 7
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Tak se pomalu připravuji na bydlení tam viz.minulý příspěvek-začal jsem zkouškou koupit světlo s čidlem na sluneční panýlek a fachčil skvěle,tak zakoupil větší-menší jsem prozkoumal u Chodáče v Kersku na karavanu,tak jsem koupil silnější s měničem a utáhne Tv,lednici a brusku i vrtačku a ostatní co potřebuji,když jako teď zrovna teče málo vody na výrobu elektřiny a nešlo se dívat na Tv než na 12V a pak neustále nabíjet Aku a svítit petrolejkou už nehrozí!Stíhá to nabít,když to není zapnuté pořád a jen na nejnutnější potřebu.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14089

  • Aci
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 696
  • Karma: 11
Já už mám hrubý skelet:)


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Bejvalej boxer, mistr šavlového tance a hrdej provozovatel webu www.veteranov.cz

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14090

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Tvl co to stavíte za panelák???
V.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14091

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
Aci napsal:
Já už mám hrubý skelet:)


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Sem myslel, ze uz resis vymalbu a obklady a ty teprve hrubou stavbu. Jinak, v tech Holesovicich to teda vypada...
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14092

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Teda Aci nevím,vypadá to jako věž či rozhledna.Ale je dobré,že budeš " ve svým ".Na druhou stranu říkám,není nic lepšího jak byt v pronájmu. " pane domácí,neteče teplá voda,nejde výtah atd " Vy se starejte,pane majiteli,já budu platit,ale jen za to,co skutečně užívám.No a platí " míti chalupu,prdel v kalupu " a jako domovník,opravář dvou realit o tom vím své.Již 30 let.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14093

  • AndréW115
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
Já už taky rekonstruju 4. rokem dům, ale je fakt, že to dělám sám, o víkendech a bez dluhů=postupně jak přitékají finance. První byla dílna ve sklepě, je to jak říkám ponk a punk, auto je v garáži. Nikdy jsem ani na chvíli nezalitoval, že jsme šli z Phy na venkov, neměnil bych ani za 10mega.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 8 roků, 9 měsíců od AndréW115.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14094

  • sádrák
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 298
  • Karma: 9
André: pěkná Lánská dílna
Tak já jsem zhruba hotov, příští týden se stěhuju, zbývá však ještě spousta práce venku, pergola, dorovnat terén, vjezdy, zámkovky, brána, atd... Ale hlavní je, že za domem je stodola a v ní místo na mé kocourky (rozuměj starý plechový krámy) a samozřejmě dílna. Vzorem je dílna u Vítka, ale k tomu to má ještě hooooodně daleko Ale všechno bude, možná
Jinak k tomu bydlení: před pěti lety jsem se odstěhoval z paneláku ve městě do skoro nové řadovky, ale nebylo to ono (sousedi, nemožnost dělat cokoli na autech) a tak jsem se rozhodl postavit to na fotkách a mít místo na ty starý verky
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

..

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14095

  • sádrák
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 298
  • Karma: 9
A takhle jsme v březnu začínali, byl to fofr..
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 8 roků, 9 měsíců od sádrák.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14097

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Také přispěji,ač jsem nestavěl,pouze opravoval.Dům je z roku 1938,jediné,co mě štve je střecha,je ohavná.Návrat k páleným taškám je možný,krovy jsou festovní,jen ta investice cca 400 -500 000 Kč,váhám,zda při mém věku to řešit.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Příloha P1010284.JPG nebyla nalezena



Tesařské práce jsou mým dílem,jasně že byl pan mistr u toho a pomáhal a radil.Mám stání pro 5 aut,zátiší s krbem jo tam jsem stavěl zeď (je drobet křivá),omítky neumím,umím to nahodit ale nikdy nechytnu rovinu.tak jsem jen dělal krb,dlažbu,taky není rovná.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14098

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Také přispěji,ač jsem nestavěl,pouze opravoval.Dům je z roku 1938,jediné,co mě štve je střecha,je ohavná.Návrat k páleným taškám je možný,krovy jsou festovní,jen ta investice cca 400 -500 000 Kč,váhám,zda při mém věku to řešit.

Příloha P1010281.JPG nebyla nalezena



[attachment:2]P1010283.JPG[/attachment]

[attachment:3]P1010285.JPG[/attachment]

[attachment:4]P1010284.JPG[/attachment]

Tesařské práce jsou mým dílem,jasně že byl pan mistr u toho a pomáhal a radil.Mám stání pro 5 aut,zátiší s krbem jo tam jsem stavěl zeď (je drobet křivá),omítky neumím,umím to nahodit ale nikdy nechytnu rovinu.tak jsem jen dělal krb,dlažbu,taky není rovná.

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14099

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Další foto nevím,nějak to blbne

Příloha P1010284.JPG nebyla nalezena



Příloha P1010284.JPG nebyla nalezena

Re: Když kupujete byt - peklo na zemi 8 roků, 9 měsíců #14100

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Nějak to blbne
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Ale na tohle jsem pyšný i když mistr truhlář pravil " řemeslo braň se "
  • Strana:
  • 1
  • 2
Čas pro vytvoření stránky: 1.65 sekund
Free business joomla templates