HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Foto z cest
(1 prohlíží) (1) Host
Pokec.

TÉMA: Foto z cest

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4669

  • 123CE
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 321
  • Karma: 9
6bota napsal:
ten vozik je fakt dobrej a stabilni mel jsem dost nalozeny auto... mam B E a tahal jsem i velky vozejky..... byli na to podminky.... to neni jak ty pidizviky co malem vzlitnou v kile


no odvaha ti tedy nechybí. Já jel jednou s velkým 2 nápravovým vozíkem tahaným dodávkou cca 125km/hod a hned jsem to vzdal.
M.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4677

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
fakt záleží na situaci... ono když má člověk za sebou 800 km a už by rád šel do postele a je volno a dobré podmínky tak na to taky někdy šlápnu ale docela jsem se divil jak 106 šlapala páč to má jen 40 kw.... a neuvěřitelný auto.. 140 se s tím dalo jak nic
velký vozejky jsem tahal za vitem nebo masařkou.. a s 300 tubem by se dalo taky lítat jak o závod.. rozšířenej dvounáprava .. takže vcelku stabilní, ale taky znám pár střelců co to s naloženým autem jeli 150 a nedopadlo to dobře...
Poslední úprava: 11 roků, 2 měsíců od 6bota.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4679

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Posledně jsme vezli s kamarádem na plaťáku traktor Someca 25, pohot.váha cca 1100kg, za Volvem XC90. Přes Německo jsme jeli až 170km/h a kein problem, akorát němci koukali jak vyoraný myši, když jsme je předjížděli a následně se kolem nich mihnul traktor
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4681

  • Kanal-K1
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W140 S320L 97, ex W124 230E 87
  • Příspěvky: 332
  • Karma: 6
No problém by asi nastal v okamžiku, kdy by Vám před auto hodil někdo myš. Neumím si dost dobře představit krizové brždění ze 170 km/h s traktorem na plaťáku. Jednou jsem ve Francii na dálnici musel brzdit "na krev" zadupnutím z tachometrové rychlosti asi 220 km/h, když dodávkář co jel v pravém 100 m přede mnou zachrápal a začal se odrážet mezi svodidly na obou stranách. Byla to Octavia I Combi 1,8 T, a bylo to s chlupem.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4682

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
Docela dobře.. já jednou taky pádil s vitem a dvounápravou s twingem asi 150 někdo to předemnou fouknul brzdilo se fest musíš mít dobře seřízený brzdy na vozejku.... Hlavně předvítat většinou kdo jezdi... tak má také nějaké zkušenosti.. né jako jezdci co jezdi 10km do práce a jednou o víkendu k babičce to je o nečem jiným.... je to by bylo zase na sáhlo dlouhou debatu... I když jezdím jak magor... tak musím zaklepat zatím všechno v klidu žádný auto jsem nezrušil

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4683

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tak nějak, není 170km/h jako 170km/h, člověk, kterej jezdí cca 400km denně celej rok, má jiný schopnosti než 90% majitelů ŘP + zánovní vlek i auto, neříkám, že to automaticky vylučuje nebezpečí, ale určitě ho to minimalizuje. Nikdo není neomylný, ale nejsou všichni stejní.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4685

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
jezdit s naloženym platem 150 je kokotina . . . pochybuju, že někdo z vás dokáže předvídat jak se mu rozletí jedna guma A ze 150 se to hoodně špatně brzdí aby člověk neskončil v kotrmelcích mimo silnici

aha, teď koukám, že dokonce 170, no tak to může jet jen někdo kdo neví co mu ten vlek může všechno udělat, nebo sebevrah . . .
Poslední úprava: 11 roků, 2 měsíců od Mitsubishi.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4686

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Mitsu: sorry, ale guma se nerozletí jen tak sama od sebe, coby gumař si troufám tohle zpochybnit. Vždycky tomu předchází předchozí poškození (např.o obrubník), nebo dlouhodobé přetěžování navíc často v souvislosti s podhuštěním (hlavně u náklaďáků), případně extrémní stáří pneu, vnější poškození, apod. Nová guma, správně nafoukaná, snese mnohem víc než si běžnej řidič umí představit. Samozřejmě se nebavím o nějakých shitech Made in PRC, apod.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4689

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
víc to nebudu komentovat, jezděte si třeba 200

Poslední úprava: 11 roků, 2 měsíců od Mitsubishi.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4699

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tohle video je známý, ale taky je známý, že to auto bylo špatně naložený a mimochodem tenhle to vysypal cca v kile, takže...?!
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4704

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
takže vůbec nic, jak jsem psal, jezděte si jak chcete

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4705

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
no já jednou měl naložený blbě lešení.. ted líp to naložit nešlo a zatáčka v 60 a měl jsem co dělat abych zatočil... :-d

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4713

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Když jsem měl Granda,tahal jsem za ním malý vozík na bantam. kolečkách.Vozík měl opravdu nejvyšší 80 km a věděli proč.Já na to kašlal,lítal jsem s tím 120 - 140 a jednou se stalo,že jsem ta nebohá malá kolečka zavařil na ložiskách tak,až bouchla jedna guma,no příjemné to nebylo.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4716

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Měl jsem jednu 115ku naloženou na platě moc vzadu a taky mě to jednou rozhoupalo. Stačilo hamtnout na plyn a pak rovnoměrně zpomalovat. Ale řiťka mi cvakala o 106. V.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4717

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
No mě se to stalo ve 140 při předjíždění z mírnýho kopečka a dálnice mi byla úzká mít tenkrát podvál s kolama pod, tak jsem dopad jako ten polák . . . ¨
známá co jela tenkrát se mnou se ani nemohla postavit na nohy jak se klepala, když jsem zastavil na benzínce
Poslední úprava: 11 roků, 2 měsíců od Mitsubishi.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4720

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
no s platákem jezdím kola ven je to široký ale zase stabilní takže když to pálíš po dálnici mezi kamionama je trochu legrace
no bouchlo mi kolo taky asi ve 110kmh vozejk dlouho stálo kola byli všelijaký

co jsem jel se 106 a vozekjem na tom jsou 1 rok starý zimáky tam nepředpokládám že by bouchlo s prázdným vozejkem... to jelo dost dobře krásně stabilní

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4721

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
při týhle rychlosti ten prázdnej vozejk stejně spíš letí vzduchem, než jede po silnici

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #4732

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Kdyby si někdo chtěl přešíst, tedy je link na mojí cestu po rumunsku:

www.gardeweb.cz/papers/na_cestach/2009-07_ro_vasek/pg.php

EDIT: udělal jsem nové téma v rubrice cestování, aby to nezapadlo.
Košířský Škrtič v Depresi
Poslední úprava: 11 roků, 2 měsíců od Kuba F1.

Re: Foto z cest 11 roků, 2 měsíců #5063

  • Martin115
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 270
  • Karma: 5
Včera v Ústí mezi Budvarkou a muzeem. Drobný rozdíl každý odhalí bez problémů....
Přílohy:
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Pane učiteli, to je žigul, že jo?

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5418

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Byl u toho reportér z tv Nova....
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 11 roků, 1 měsíc od 6bota.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5419

  • amg124
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 126
  • Karma: 3
Martin115 napsal:
Včera v Ústí mezi Budvarkou a muzeem. Drobný rozdíl každý odhalí bez problémů....


Já žádný rozdíl nevidím, snad jen v barvě a oba majitele znám osobně
S202 2,5TD Elegance

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5421

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Dobrá reklama pro Mercedes... V.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5471

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Sup facelift detail ze zadu z dnešního rána. Všimněte si, že světla na kufru jsou jen nakreslená. Dobře je vidět i trubicová optika vnějších světel. V.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Přílohy:
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 11 roků, 1 měsíc od vitek.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5473

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Jj ty Superby jezdí po mladoboleslavský dálnici denně, poslední dobou jsem tam jezdil často a vždycky jsem jich pár potkal. Jenom bych dodal, že dříve, asi tak před měsícem, to bylo tak, že zadní světla byly jen obrázky a v nich byly led proužky, aby to mělo blinkry a brzdovky, přední maska byla zakamuflovaná a na horní hraně byla nalepená chromovaná lišta se znakem, aby to vypadalo normálně, př.světla byly oblepený, znát byly akorát led trubičky v krajích předních světel. Včera jsem ale viděl jednoho, kterej měl zadní světla už plně funkční, v podstatě jako současnej Superb, akorát opět použito hojně těch led trubiček, no a když jsem to předjel, tak ty přední světla jsou podobný současný verzi, akorát mají hodně hranatý spodní okraje trošku jako nová oktávka, na vnějších stranách trubky a maska (pokud to byla finální verze) je jakoby užší a vyšší, což se teda mě osobně vůbec nelíbilo, ale já v tom jezdit nebudu, takže
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 11 roků, 1 měsíc od Michal.

Re: Foto vozík. 11 roků, 1 měsíc #5629

  • Jiri
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • Příspěvky: 20
  • Karma: 0
Před lety jsem jel BMW 530 a zápomel jsem že mám připojený vozík a cca v 180 Vidim že za mnou
něco vlaje a on vozík prázdný kufr je dost vysoko .Tak jsem vozík prodal a pozdéji i BMW.

Re: Foto vozík. 11 roků, 1 měsíc #5630

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jiri napsal:
Před lety jsem jel BMW 530 a zápomel jsem že mám připojený vozík a cca v 180 Vidim že za mnou
něco vlaje a on vozík prázdný kufr je dost vysoko .Tak jsem vozík prodal a pozdéji i BMW.


To zni jako dobry pribeh, jak se dostat od bmw k Mercedesu. Bylo to tak? V.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5632

  • CTC
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280TE, W124 300TD
  • Příspěvky: 225
  • Karma: 7
Taky jsem byl s piánem na cestách a kousek dříví jsem i přivezl
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5633

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
CTC: to se mi líbí, tak to má být. z každého výletu přivézt nějaký ten tovar na památku
Košířský Škrtič v Depresi

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5636

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
CTC: Jel si s tim kmenem aspon po silnici? V.

Re: Foto z cest 11 roků, 1 měsíc #5637

  • CTC
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • W123 280TE, W124 300TD
  • Příspěvky: 225
  • Karma: 7
Vítku nikoliv, nakrájel jsem ho, páč bych se tam vzadu u mostku asi nevytočil. A hlavně to je olše a ta je těžká jak sviňa, ač nevypadá

Re: Foto z cest 11 roků #5750

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
Policejní kokta... než mě dohnali projel jsem ještě asi 3 vesnice byla mi vytíkaná vysoká rychlost předjíždění v zatáčce.... a další jelikož asi neuměj ovládat tisíce kamer v autě tak mi byla uložena pokuta 2000 kč za nekompletní výbavu s takovou pokutou jsem nesouhlasil... a přestupek se bude projednávat dál krásně mě natočili chybějcí výbavu... prostě jsem nezkontroloval auto fakt jsem si myslele že většinu mám
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #5753

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Já nevim, ale nebývalo to tak, že policejní auto, měří-li nebo vykonává jinou podobnou činnost, musí být označené? A to i pokud je civilní? Tzn. bílý nápis policie na boku nebo taknějak? Jako sorry, ale pokud by se mě snažilo na silnici zastavit nebo vyblokovat něco, čemu možná svítí za oknem nějakej nápis stop policie nebo podobně, tak by asi schytl trošku faking...
Košířský Škrtič v Depresi

Re: Foto z cest 11 roků #5754

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
Kuba F1 napsal:
Já nevim, ale nebývalo to tak, že policejní auto, měří-li nebo vykonává jinou podobnou činnost, musí být označené? A to i pokud je civilní? Tzn. bílý nápis policie na boku nebo taknějak? Jako sorry, ale pokud by se mě snažilo na silnici zastavit nebo vyblokovat něco, čemu možná svítí za oknem nějakej nápis stop policie nebo podobně, tak by asi schytl trošku faking...


Obecně problematiku zastavování upravuje §79 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, podle kterého "Z jedoucího vozidla dávají policisté toto znamení (k zastavení - pozn.) kýváním paže nahoru a dolů nebo vysunutým zastavovacím terčem. Policista nebo strážník obecní policie může z jedoucího vozidla zastavovat vozidla i rozsvícením nápisu „STOP“ podle zvláštního právního předpisu ze směru jízdy zastavovaného vozidla, a to zepředu i zezadu."

V tomto ustanovení není blíže nic řečeno o tom, jak má takové vozidlo vypadat. To nicméně není ani tak důležité, protože to, jak mají obecně vypadat policejní auta, aby se jednalo o policejní auta, stanoví zákon o Policii ČR, resp. jeho prováděcí vyhláška č. 460/2008 Sb., která rozlišuje celkem dvě barevná provedení policejních vozidel, a to:

- standardní bílo-zelené s černým nápisem Policie (to bude možno používat až do konce roku 2018)

- nové stříbrno-modré se žlutými reflexními prvky

Přesněji je toto označení definováno dle §11 odst. 1 citované výhlášky následovně:

"Služební vozidlo policie se zvláštním barevným provedením a označením je stříbrné barvy s vodorovným modrým pruhem na bočních stranách a na zadní části a žlutými a modrými prvky; služební vozidlo je označeno na bočních stranách nápisem „POLICIE“ černé barvy na stříbrném podkladu, na přední části symbolem policie a nápisem „POLICIE“ černé barvy na stříbrném podkladu a na zadní části nápisem „POLICIE“ žluté barvy na modrém podkladu. Ve vodorovném pruhu může být umístěn nápis „POMÁHAT A CHRÁNIT“ v barvě služebního vozidla. Na služebním vozidle může být dále umístěn symbol linky tísňového volání. Zvláštní barevné provedení a označení může mít reflexní podobu."

Na druhou stranu však tato vyhláška upravuje i provedení ryze civilního vozidla takto:

"Služební vozidlo policie, které nemá zvláštní barevné provedení, lze označit na přední části a na bočních stranách nápisem „POLICIE“ podle § 4 písm. b) bodu 3. Nápis na přední straně může být nahrazen symbolem policie."

Jak je zřejmé z textu vyhlášky, může mít policie i zcela neoznačená vozidla a stejně budou považována za vozidla policie. Služební vozidlo policie bez stříbrno-modrého označení totiž pouze může být označeno nápisem policie, ale nemusí (dikce "lze označit"). Z toho tak plyne, že i zcela neoznačené vozidlo je vozidlem policie a lze jej např. použít pro měření rychlosti.

U povinnosti vozidlo alespoň nějakým způsobem označit bych se chtěl zastavit. Citovaná vyhláška č. 460/2008 Sb. nahradila vyhlášku č. 14/2008 Sb., která nahradila vyhlášku 25/1998 Sb. A v této vyhlášce 25/1998 Sb. (která platila donedávna) bylo stanoveno, že i toto civilně provedené vozidlo musí být alespoň na bocích a na přední kapotě označeno nápisem Policie. Naneštěstí jsou tato pravidla stanovena vyhláškou Ministerstva vnitra a tudíž si je policie může upravovat podle libosti, což se také stalo. Když policii přestal vyhovovat fakt, že by musela i své dálniční Passáty opatřit nápisy Policie, což by jí prý překáželo ve skrytém odhalování "dálničních pirátů", změnila si vyhlášku a teď už svá auta označovat vůbec nemusí.

Co se samotného zastavení takovému vozidlu týče a jak plyne ze shora uvedeného výkladu, musí být splněny tři podmínky:

- musí jít o vozidlo policie,

- policista zastavující vozidlo musí být ve stejnokroji,

- způsob zastavení musí být v souladu se zákonem.

První podmínka, jak alespoň shora uvedený výklad naznačuje, je splněna bohužel i u zcela civilního vozidla bez zvláštního označení. Druhá podmínka bude splněna tak, že řidič bude mít možnost se přesvědčit, že se jedná o policistu ve stejnokroji (zde je nicméně částečně diskutabilní, jak to může ověřit, když budou např. okna policejního vozidla zatmavená) a třetí podmínka bude splněna tak, že např. policista rozsvítí nápis STOP.

Pokud se podíváme na konkrétní situaci v případě dálničních Passatů, tak podmínka č. 1 bude splněna, neboť se jedná o neoznačená vozidla, což tedy, jak je shora uvedeno, lze. Podmínka č. 2 být splněna také může (Passáty nemají zatmavená skla, policistu je možno vidět a je možno se přesvědčit, že se jedná o policistu ve stejnokroji). Třetí podmínka splněna bude, když z těchto vozidel policisté zastavují rozsvícením nápisu STOP.

Výsledný závěr je pak takový, že i zcela neoznačeným Passatům je povinnost zastavit, jakkoli si o tom lze myslet cokoliv. Neobstojí zde ani argumenty a obavy z přepadení apod. Řidič se nemůže odvolávat na to, že se bál, že se jedná o falešné policisty, pokud z okolností takový závěr opravdu nemohl učinit (tzn. např. policista by nebyl ve stejnokroji apod.). Jak ale plyne z informací z médií, policisté často řídí ve žlutých reflexních vestách, které jsou součástí jejich stejnokroje, přítomnost stejnokroje proto lze vcelku snadno dokázat. I když to zní absurdně, pak má-li řidič pochybnosti, měl by se pokusit je rozptýlit, např. si policisty před zastavením prohlédnout, porovnat registrační značku policejního vozidla s dostupnou databází policejních vozidel apod. Spoléhat však na argumentaci, že se jednalo o falešné policisty a na základě toho začít ujíždět, v žádném případě nelze doporučit. Řidiči sice hrozí jen malá sankce za takový přestupek (pokuta do 2 000 Kč, bez bodů a bez ohrožení řidičského průkazu), ale nějaké ujíždění přesto doporučit nelze.

Závěrem lze tedy shrnout celou problematiku tak, že řidič je povinen zastavit i zcela neoznačeným policejním Passátům, když se v opačném případě vystavuje riziku výše uvedené sankce. A jakkoli s tím osobně nesouhlasím a mám za to, že by policejní vozidla měla být viditelně označena, neboť je dle mého názoru důležitější prevence než represe, současná právní úprava opačnému stanovisku bohužel dostatečně nenahrává. Bylo by sice možno se pustit do hlubokých teoreticko-právních konstrukcí o tom, že je takový postup v rozporu s principy dobré správy, že jde proti efektivním nástrojům pro potlačování nebezpečnosti na silnici (tj. proti prevenci), nicméně za současného znění právních předpisů nelze v takovém postupu shledat významnější vyhlídky na úspěch.

Re: Foto z cest 11 roků #5756

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
mitsu to je moc dlouhy

dobre maskovany modry majak sto policie... lip zamaskovany jak pasaty je pravda ze me meli problem dohonit.....

Re: Foto z cest 11 roků #5758

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
Jak je zřejmé z textu vyhlášky, může mít policie i zcela neoznačená vozidla a stejně budou považována za vozidla policie. Služební vozidlo policie bez stříbrno-modrého označení totiž pouze může být označeno nápisem policie, ale nemusí (dikce "lze označit"). Z toho tak plyne, že i zcela neoznačené vozidlo je vozidlem policie a lze jej např. použít pro měření rychlosti.

U povinnosti vozidlo alespoň nějakým způsobem označit bych se chtěl zastavit. Citovaná vyhláška č. 460/2008 Sb. nahradila vyhlášku č. 14/2008 Sb., která nahradila vyhlášku 25/1998 Sb. A v této vyhlášce 25/1998 Sb. (která platila donedávna) bylo stanoveno, že i toto civilně provedené vozidlo musí být alespoň na bocích a na přední kapotě označeno nápisem Policie. Naneštěstí jsou tato pravidla stanovena vyhláškou Ministerstva vnitra a tudíž si je policie může upravovat podle libosti, což se také stalo. Když policii přestal vyhovovat fakt, že by musela i své dálniční Passáty opatřit nápisy Policie, což by jí prý překáželo ve skrytém odhalování "dálničních pirátů", změnila si vyhlášku a teď už svá auta označovat vůbec nemusí.

Co se samotného zastavení takovému vozidlu týče a jak plyne ze shora uvedeného výkladu, musí být splněny tři podmínky:

- musí jít o vozidlo policie,

- policista zastavující vozidlo musí být ve stejnokroji,

- způsob zastavení musí být v souladu se zákonem.

První podmínka, jak alespoň shora uvedený výklad naznačuje, je splněna bohužel i u zcela civilního vozidla bez zvláštního označení. Druhá podmínka bude splněna tak, že řidič bude mít možnost se přesvědčit, že se jedná o policistu ve stejnokroji (zde je nicméně částečně diskutabilní, jak to může ověřit, když budou např. okna policejního vozidla zatmavená) a třetí podmínka bude splněna tak, že např. policista rozsvítí nápis STOP.

Re: Foto z cest 11 roků #5764

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Jedno foto bych měl
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #5765

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Ještě jeden,když na spec. cvičáku můj Ragnar skládal zkoušky
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #5771

  • fízlCZ
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W 124 300 CE, W 126 500 SEC
  • Příspěvky: 333
  • Karma: 13
6bota že jsi to nechal projednat ve správním řízení jsi neudělal moc dobře, jednak u přestupků nefunguje souběh -> mohli tě pokutovat za výbavu, ikdyž na rychlost, která je bodově uplně někde jinde (i finančně) mají důkazní materiál (v podstatě ti chtěli prokázat laskavost, protože do oznámení můžou napsat, že jsi pachatelem x přestupků, ale že jsi nesouhlasil s vyřízením na místě). Obávám se, že se teď stane to, že u přestupkový komise budou projednávat rychlost -> flastr jako prase (v 99% případů větší sazba než s vyřešením na místě + body dolů + 1000,-Kč správní poplatek) a seš tam třeba za 5kolíků....a to se vyplatí no jen doufám, že se pletu

Re: Foto z cest 11 roků #5774

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
taky si myslim, že papírováním navíc je člověk jenom víc nasere pokud mě chytěj při činu, tak se s nima nedohaduju, vysypu si na hlavu popelník, dám jim za pravdu a většinou je s nima řeč
Poslední úprava: 11 roků od Mitsubishi.

Re: Foto z cest 11 roků #5775

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
jo to mas pravdu ale ja dostal 200,- asi pul hodiny predtim.... za stopku 2000 je dost za vybavu bych rekl navic jsem nemel hotovost... at maji chlapci praci navic

Re: Foto z cest 11 roků #5777

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
ale Ty už jezdíš stejně bez papírů ne ?

Re: Foto z cest 11 roků #5778

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
no za chvilku už jo... ale už se klidním.... ale zabodovanej vůbec nejsem..... klep klep
Ta stopka byla poměrně buzerace, protože jsem téměř stál... ještě brácha mi to kontroloval z boku....

fízlCZ: Na to že jsem jel rychle nemají důkazy.. v tom spisu byla řeč pouze za výbavu... což si myslím že za 2000 dostanu pokaždý.... Vyjádřil jsem se pouze že nesouhlasím s tak vysokou pokutou se samotným přestupkem nemám problém ale to už jsem nepsal.
Poslední úprava: 11 roků od 6bota.

Re: Foto z cest 11 roků #5779

  • fízlCZ
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W 124 300 CE, W 126 500 SEC
  • Příspěvky: 333
  • Karma: 13
na tendle přestupek je sankce 0-2000,- Kč jako na většinou a pak už záleží na uvážení policajta, oni toho papírování o moc víc mít nebudou, pokud jsi podepsal protokol o oznámení přestupku a pročetl sis ho tak by to mohlo být relativně v suchu (pokud tam není zmínka o dalších přestupcích a doloženému důkaznímu materiálu viz. protokol z radaru atd ), ale ten flastr ti moc nezlehčí...no třeba se slitujou a daj ti 500,- + 1000,- poplatek takže ve finále něco ušetříš. (jinak stopka a mám pocit, že i povinná výbava jsou za body...1 nebo 2 to už si nepamatuju)

Re: Foto z cest 11 roků #5908

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
Tak jsem si půjčil tohle auto 1.9tdi 2000km spotřeaba 11.1 litrů průměrná rychlost 135kmh (takz plyn furt na podlaze 160-170 do kopce hůř z kopce jednou i 190

no nevím, ale kde jsem k tomuhle přišel přílítnul jsem do čestvý boračky tak vím že nějakej plas letěl kolem auta..... půjčovna po mě chce 3000,- že se to musí udělat do roztřiku, ale nevím no.... spíš myslím že někdo zase neuměl parkovat....

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #5916

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
s Tvojí nohou se divim, že ses dostal pod 15l

Re: Foto z cest 11 roků #5918

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
já se taky divím.... auto plně obsazený a ještě plne kufr.... tohle je dost slabý a škoda že to má jen 5ti kvalit...
ale jinak půjčení auta na 2000km stálo 4000kč což mi příjde vcelku slušný
pátek odpoledne v pondělí ráno vracení..
Poslední úprava: 11 roků od 6bota.

Re: Foto z cest 11 roků #5967

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Převoz asi 4 ks tramvají, předevčírem:

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.


Tohle jsem zase potkal na ústecký dálnici (2ks):

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #6145

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tak jsem včera zase jel do Tanvaldu a zpět a kromě jedný nový oktávky s volantem na špatný straně jsem potkal i tohle:


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Foto z cest 11 roků #6152

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 11 roků od Mitsubishi.

Re: Foto z cest 11 roků #6155

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
Čas pro vytvoření stránky: 1.30 sekund
Free business joomla templates