HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Střecha nefachá :-(
(1 prohlíží) (1) Host
Pokec.
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Střecha nefachá :-(

Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15526

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Tak je to tady, na žehle mi nejde natáhnout střecha. Prvotně to asi začalo tím, že mi nešel sklopit oblouk, sklopil jsem jej pomocí toho, že jsem jakoby začal natahovat střechu, když se sklopil, střechu jsem zase složil.
No a tůhle, že umeju auto, vyndám z garáže, chci natáhnout a nic, jakoby má snahu se odklopit víko, ale neodklopí. Když se jakoby pokusím i zavřenou střechu znovu zavřít, čili ovladačem dozadu, víko se odklopí o cca 10cm a dál nic. Když zavřu okna a dám, že chci natáhnout střechu, okna normálně sjedou, víko má snahu se odklopit, ale neodklopí. Prvotně jsem juknul na hydrauliku, byla na spodní rysce, koupil jsem, dolil jsem, ale stále nic.

Nějaké tipy? Díky moc.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15527

  • sádrák
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 298
  • Karma: 9
Odpojit baterku a znovu připojit?? To je zadarmo a málo práce a kdysi na jedné kabrio americe mi to pomohlo. No uvidíš, nic tím nezkazíš..

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15528

  • Pirx
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 215
  • Karma: 8
A jak vypadá ta náplň? Zkus to všechno vylejt, vypláchnout, dát celou náplň novou... Vítek tu má návod.
Jestli se to snaží, zvedne na 10 cm, tak bych to tipoval spíš na hydraulickej problém než elektrickej.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15532

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Mně je divný, že tak najednou, začalo to tím obloukem.....

A hlavně, bez funkčního oblouku to nevypustím všechno
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Feketoš.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15533

  • Pirx
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 215
  • Karma: 8
Za ty leta je tam bordel, ja mam novejsi auto a kapalina byla uplne cerna, na dne ty nadrzky usazenej bordel, dokazu si predstavit ze si to nekam cuclo ten bordel a pumpa to neutahne.... Tezko rict, taky se mohl nekde uhnit jeden z tisice tech koncaku a RJ si mysli, ze je strecha v jiny poloze nez skutecne je... Odemykaj/zamykaj se zamky nad prednim oknem? Zkus to cely projet rucne parkrat, na rucni otevreni krytu je potreb strcit placatej klic mezi oblouk a kryt, tam cumi matka, u tebe jeste asi na obou stranach auta, predni zamky odemknes imbusem za stinitkama jsou diry. Me se to jednou taky takhle zblblo po neodborne manipulaci s hardtopem vyresilo to rucni zavreni a otevreni a pak uz se to chytlo...

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15534

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Pirx napsal:
Za ty leta je tam bordel, ja mam novejsi auto a kapalina byla uplne cerna, na dne ty nadrzky usazenej bordel, dokazu si predstavit ze si to nekam cuclo ten bordel a pumpa to neutahne.... Tezko rict, taky se mohl nekde uhnit jeden z tisice tech koncaku a RJ si mysli, ze je strecha v jiny poloze nez skutecne je... Odemykaj/zamykaj se zamky nad prednim oknem? Zkus to cely projet rucne parkrat, na rucni otevreni krytu je potreb strcit placatej klic mezi oblouk a kryt, tam cumi matka, u tebe jeste asi na obou stranach auta, predni zamky odemknes imbusem za stinitkama jsou diry. Me se to jednou taky takhle zblblo po neodborne manipulaci s hardtopem vyresilo to rucni zavreni a otevreni a pak uz se to chytlo...


Já to prubnu ....klíč jsem koukal, že tam mám tak jí zkusím natáhnout a stáhnout
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Feketoš.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15536

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Tukat to z mobilu bude opruz, ale pro Tebe se obětuju Moje trable začaly úplně stejně. Občas oblouk makal občas ne. Později se pojebala střecha, přesně jak píšeš, chovalo se to jakoby se kryt nemohl odcvaknout, když jsem to natahnul manualne tak se to zase zaseklo při skládání ve chvíli kdy se zvedla zadní část střechy nahoru a odklopil se kryt. Vyměnil jsem kapalinu a na chvíli se to vzpamatovalo, ale ne na dlouho, zkoušel jsem promazat a seřídit zámky v rámu okna, ale to nemělo vliv. Pak už auto putovalo od čerta k ďáblu, tu story znají už snad i děti členů benzworldu Čím to nakonec bylo? Tekl hydraulický pist, Ruda ho pretesnil a od ty doby to makalo rychle a 100% spolehlive.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Michal.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15537

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Díky moc, ten píst je cca kde? Dá se k němu dostat?

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15538

  • Pirx
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 215
  • Karma: 8
Pistu je tam fura a tyct to muze ze vsech... Nektery jsou videt dirama kde je chyceny viko kufru, nektery jsou pod kobercem za operadlama zadnich sedacek, pak pod deklem strechy, no a nad oknem samozrejme..... Viz www.tophydraulicsinc.com/en/content/9-r1...agram?ps_full_site=1

Jenom takova domenka jako.... ty maly pisty na odemykani/zamykani zamku, napr nad oknem, ty sice tecou casto, ale uz ze svoji celkovy velikosti proste nemuzou tyct tak strasne moc, aby pumpa neutahla zbytek strechy... jinymi slovy, aby z duvodu uniku nebyl v systemu dostatecnej tlak na pohyb strechy, tak to uz musi nekde tyct velkej pist a fakt hodne, a to by melo bejt videt - dolejes, ubyde, a nekde se pod autem udela louze... z tech zvedacich pistu co jsou v kufru by to melo dotyct az pod auto, viz tohle video:
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Pirx.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15540

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Podle posledních závad, co jsme řešili, tak bych začal olejem. Asi problém to asi nevyřeší, ale potom, co vypustíš, tak budeš rád, že si to udělal. No a pak zkontrolovat koncáky na okna. Tomovi i Michalovi to dělalo podobný problémy. Střešní pístky tečou často, ale poznáš to hned. Olej teče do konzolky světýlek a nebo vnějším uchycením stínítek. A zase, stojí to za kontrolu a když je tam olej, tak to umíme řešit. A co říká diagnostika? Je tam bambilion kódů, co Tě můžou nasměrovat. Dával jsem sem nedávno celej nějaký info.
V.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15543

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Kolik je tam cca tý kapaliny, měl jsem louži pod autem, cca v místech čerpadla. Bylo to lehce pod min, ale ani po dolití nic. jinak kolem okna všechno všude suchý...čím se to dá napíchnout?
Nemáte někdo video, jak se to otevírá manuelně?
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Feketoš.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15547

  • Pirx
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 215
  • Karma: 8
Necely dve flasky, viz Vitkuv navod.

Video zavirani tady:

Otevitani se dela opacne. Akorat jako prvni pred zvednutim toho zadniho dilu strechy s oknama ho odemknes tim placatym klicem z kufru tema dirama na stranach, co jsou za nima ty pisty.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15549

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
U mě tekl ten velký píst co je v tom prostoru kam se střecha skládá, už si nepamatuju stopro, ale myslím, že to bylo na spolujezdcovo straně, jakoby před PZ kolem. Jestli jsi tam měl louži, tak je to možná to samý. Nevím jak u Tebe, ale u mě diagnostika nic moc nenapsala, resp. závěr byl jen jeden - zkontrolovat hydrauliku střechy, což znamená prostě všechno projít, takže rada nad zlato...
Ty koncáky na okna to nebudou, bez těch se střecha ani nesnaží, tady se snaží, ale neudělá nic. Dolít olej nepomůže protože ta pístnice může mít oleje bambilion, ale neudělá tlak. Jak říkám, mě pomohla výměna, protože starej olej už asi byl řídkej, ale ne na dlouho.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 7 roků, 8 měsíců od Michal.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15550

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Myslíte, že takhle se to taky dá vyměnit?

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15552

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Nevíte ještě, kde případně sehnat ta těsnění do pístků, podle videí to zase není taková pakárna je vyměnit.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15555

  • Feketoš
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 660
  • Karma: 7
Tak střecha už fachá Včera rozebráno, zkontrolovány všechny pístky - OK, střecha natažena ručně, opraveno jedno táhlo v plátně, vše očištěno a vyměněna hydraulika a světe div se, všechno funguje, jupííííí

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 8 měsíců #15556

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Počkej si s tím jupí až tak za půl roku jo? ale jinak blahopřeju
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Střecha nefachá :-( 7 roků, 7 měsíců #15609

  • tomw124
  • NEPŘIPOJEN
  • A-Klasse
  • jsou dva druhy aut:mercedesy a ty ostatní
  • Příspěvky: 3
  • Karma: 1
Kluci mě to taky nemakalo,přesně jak tady popisujete.
Další věc,která na to má vliv a to jsem měl právě já,je to že mi upadla aretace dveří u řidiče.Ten šroub co jí drží se prostě vyšrouboval a spadl na magnet repráku (takže jsem ho neztratil).
Co ale bylo hořší,že ta kapsa s tou aretací se ve dveřích stále bimbala sem a tam až mi ubimbala kabely ke koncáku na okno.Tím pádem přestala chodit střecha.
Takže na to bacha.
2 x W124 230E,W 163 430 ML,R 129 300 SL
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.57 sekund
Free business joomla templates