HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Mercedesy - parametry zrychlení
(1 prohlíží) (1) Host
Pokec.
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Mercedesy - parametry zrychlení

Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12277

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Objevil jsem tuhle stránku: http://www.zeroto60times.com/Mercedes-Benz-0-60-mph-Times.html

Jsou tam zrychlení z 0 na 100 km/h (u Amíků uváděno jako 0 - 60 mp/h) a za kolik 1/4 míle, což je podle mě o něco zásadnější údaj.

PS: je zajímavý, že u R129 500SL se píše nejlepší čas u ročníku 1991.

Vítku, tryskomyš má psanou stovku za 6,7s s těma drobnejma úpravama dejme tomu 6,5s, Ty bys jí měl mít za 6,0 - 6,2s. Reálně jsi byl o chlup rychlejší, takže to znamená, že to sedí a hlavně, že Ti to konečně funguje jak má A i když to dopadlo tak jak mělo a jak se dalo čekat, stejně jsi mě nasral ne, budu to muset přifouknout, teď to tlačí 0,9 baru a bez úprav to snese 1,2 baru, takže jdu hledat boost controller
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 9 roků, 7 měsíců od Michal.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12284

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Bylo to docela hezký cvičení. Michal si mě vyhlídnul jako snadnou kořist pro tu svoji šílenost. Ostatně čísla byla na jeho straně. 960kg na cca 230 koní a mých 1900 kilo na 326 kobylek. Vše samozřejmě v původních číslech. Obě auta mají asi nějakou tu herku pochcípanou.

Při testu jel Michal předemnou a já ho až překvapivě dojížděl. Ale rozdíl to nebyl velký. Na kilometru by to bylo pár metrů. Každopádně o fous, ale porážka na hlavu se nekonala. No a pak jsme ještě cvičení opakovali s panem Fízlem a jeho sekačkou (240 koní na 1600kg). Při rozjezdu se obě auta rozjela naprosto totožně a po pár metrech se žehla utrhla. Ale dost skokově. Přisuzuju to přestavění časování rozvodu při vyšších otáčkách. Tam kde starý dvouventilový motor táhne pořád stejně, přichází z M119 zátah a jede líp a končí až v červenym poli a se sekačkou dost vzadu. Nečekal jsem, že bude rozdíl tak velký.
V.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12287

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
No, těch 230 koní není tabulková hodnota, oficiální údaj je 177 koní, ale vycházel jsem z toho co psali Amíci na turbododge fóru, když se dá větší intercooler, výfuk 60mm bez katu, K&N filtr a silná AC pumpa, to tam mám, takže k těm 230 koním bych se měl blížit, ale samozřejmě ideální bude až to někde nechám změřit.
Byl to vůbec první pokus o srovnání s něčím co jede, nečekal jsem porážku na hlavu, ale uznávám, že z těch 40 km/h nebo z kolika jsme vyráželi, jsem čekal, že odskočím a pak teprve to stáhneš, na druhou stranu, absolutně jsem nečekal, že pak bude ještě druhý kolo, kdy jsem jen přidal na čtyřku až ve chvíli, kdy jsem viděl, že zrychluješ a přesto se držel, tam jsem naopak čekal drtivou převahu Mercedesu. Každopádně moc hezký to bylo, takový píčování, že si člověk říká, že ještě kua není tak starej, když umí vypnout mozek a chovat se jak praštěnej puberťák

PS: prej Michal si mě vyhlídnul jako snadnou kořist... to ne, zas tak naivní nejsem, ale byl jsem prostě zvědavej "co to udělá" a zkoušet to s nějakým trapným RS...
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 9 roků, 7 měsíců od Michal.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12292

  • Kesu
  • NEPŘIPOJEN
  • E-Klasse
  • Příspěvky: 147
  • Karma: 4
Pánové, já definitivně přišel o iluze, když jsem se předjížděl s novou rs oktávkou, mezi 30-100km/h mě předjel a dal mi jednu dýlku auta, do cca 140 jsem ho dojel a až pak jsem začal mít navrch. Jestli to bylo načipovaný na 270koní nevím, ale nějak polepený to bylo. Přitom s 3,6 superbem jsem si hrál jak kočka s myší..

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12294

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Počkejte chlapci až v mém Blesku chytnou saze,tak si dáme malý sprint a bude to

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12295

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jojo, OctRS je nebezpečný stvoření. Stejně tak jsem nějak nepochopil první Fábie RS. I v topgearu nevěřili papírovejm 130 koním. V.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12296

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
Mě by jenom zajímalo, jak se to u tý oktávky dělá, aby se to na tu silnici skrz ty přední kola dostalo. Blbejch 77 kW který mám v tom pekáči teď já se při rychlejšim rozjezdu musí krotit. Nebo je to standartně 4 kolka?
Košířský Škrtič v Depresi

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12297

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
ladislav.lapacek napsal:
Počkejte chlapci až v mém Blesku chytnou saze,tak si dáme malý sprint a bude to


no vona to nebude žádná hitparáda

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12298

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Kuba F1 napsal:
Mě by jenom zajímalo, jak se to u tý oktávky dělá, aby se to na tu silnici skrz ty přední kola dostalo. Blbejch 77 kW který mám v tom pekáči teď já se při rychlejšim rozjezdu musí krotit. Nebo je to standartně 4 kolka?


Žádná Škodná RS nikdy nebyla 4kola, alespoň ne oficiálně. Přenos přes předohrab je samozřejmě omezenej, ale taky mysli na to, že ten Tvůj blesk má turbodehtovej krouťák odspora, zatímco v oktávce je nejsilnější variantou turbo benzín s výkonem nahoře. V.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12299

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
ladislav.lapacek napsal:
Počkejte chlapci až v mém Blesku chytnou saze,tak si dáme malý sprint a bude to


Tak to už máme přece za sebou, že . V.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12301

  • Kuba F1
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W123 240D, W140 600SE
  • Příspěvky: 731
  • Karma: 16
vitek napsal:
Žádná Škodná RS nikdy nebyla 4kola, alespoň ne oficiálně. Přenos přes předohrab je samozřejmě omezenej, ale taky mysli na to, že ten Tvůj blesk má turbodehtovej krouťák odspora, zatímco v oktávce je nejsilnější variantou turbo benzín s výkonem nahoře. V.


To je uplně jedno, protože furt to má určitě dost síly, že si musíš dávat pozor. Teda ono tam teda pak začne zasahovat nějak to nebohé ASR, ale i tak... Prostě je to podle mne nesmysl, pořídit si něco tak přemotorovanýho s pohonem jenom na předek.
Košířský Škrtič v Depresi
Poslední úprava: 9 roků, 7 měsíců od Kuba F1.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12302

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Kubo, ber to tak, že nová RS má 0-100 za 6,8 sec, takže je jedno jak, nějak se to prostě přenese
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12307

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
je stovka a pak je ta praktická využitelnost... např. v Praze, na kostách, na mokru... ta přemotorovaná předokola mi nedává smysl stejně jako Kubovi... to ty vole furt hrabeš jak ententýn... nebavím se samozřejmě o dlouhejch rychlejch zatáčkách, kde ji testovali a myslim, že i nějakej známej závodník ohodnotil její chování pozitivně - dobrý vyvážení... ta použitelnost toho výkonu je podle mě u motoru vpředu a pohonu vpředu špatná + nemám rád předkoly...

edit: samozřejmě pro ridičskýho analfabeta je jednodušší krotit přemotorovanej předek a tak si to lépe situovanej konzumní človíček rád koupí, kdo by nechtěl mít to nejlepší co matka Škoda nabízí... Porád je lepší počkat - až se ty přední kola chytnou, než řešit jakkoli sofistikovaný kontra.

F.
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.
Poslední úprava: 9 roků, 7 měsíců od Frankmaniator.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12308

  • Mitsubishi
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Příspěvky: 787
  • Karma: 10
Fabií RS jsem kdysi dávno docela dost navozil z německa a některá byla ještě posílená. Čistě nezaujatě musim říct, že to neni špatný auto a jede to hodně slušně Jinak co jsem jel s předokolkou, která byla jak splašená a jelo se mi s ní hodně špatně, byl nějakej zběsilej oturbenej saab. Bylo to v automatu, mělo to asi 250 koní nebo kolik, náhon na předek a co ty přední kola dělaly po sešlápnutí plynu z toho jsem fakt neměl dobrej pocit

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12331

  • AndréW115
  • NEPŘIPOJEN
  • C-Klasse
  • Příspěvky: 77
  • Karma: 1
Nikde v té tabulce nemůžu najít údaj ke kraťasovi...

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12332

  • 6bota
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • Bylo: Vito, W210,W123,W115
  • Příspěvky: 803
  • Karma: 5
jsi to neměřil ? reálně to do 35 sekund bude....
Poslední úprava: 9 roků, 7 měsíců od 6bota.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12334

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
André, auta, který mají z 0 na 100 za "nikdy" tam nejsou
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12335

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Tak za kolik by měl dělat stovku můj Blesk ? A za kolik 25 letý Rashid ? Ne,že bych chtěl závodit,na to jsou jiná auta.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12336

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Blesk 6,6 a Rashid 9,1 jestli dobře koukám
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12337

  • ladislav.lapacek
  • NEPŘIPOJEN
  • SL
  • W140 600SEL W126 300 SEL
  • Příspěvky: 992
  • Karma: 15
Děkuji,myslím či cítím,že Blesk má navíc,tedy ten můj a Rashid je určitě pomalejší,vždyť má na hrbu necelých 400 000 km.A léty koníci odcválají do neznáma ale o tom to není.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12338

  • Frankmaniator
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • w115 300d US spec - opravdový mercedes
  • Příspěvky: 1000
  • Karma: 14
Podle me ta realna rychlost auta lezi mimo 0 - 100km/h. Dle meho treba 40 - 160km/h? Treba supersporty - kdyz v nich jedete, vezme vam sice dech ta prvotni akcelerace, ale to co prijde treba od 90km/h, TO je to, co dela z Nissanu GTR, Lamborghini gallardo, Ferrari f430 i porsche turbo uzasna auta. Paradoxne treba f430 je auto, ktere do 120km/h nestoji vubec za nic, podvozek drnca, auto je neklidny (pocitove se hada), ma to zvlastni chovani - to xtra rychle rizeni tomu nesvedci, ale SAKRA, slapnete mu na krk a od 160km/h jsem nezazil vice vzrusujici auto (a to se bavime o jizde po hloupe okrsce, neco mezi silnici 1. A 2. Tridy.

Takze udaj 0-100km/h supr, ale asi vsichni tusime ze je to i o necem jinym.

F.
Nejezdím rychle... Létám nízko! Se zaměřovačem na kapotě nejraději.

Re: Mercedesy - parametry zrychlení 9 roků, 7 měsíců #12341

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
To sice jo, ale jako ukazatel určitých možností auta se to požít dá. Ty data pružnýho zrychlení se takhle uceleně najít nedají. Víc třeba vypovídá údaj o čase na 400m, ale v provozu je to pak zase trochu někde jinde.
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.69 sekund
Free business joomla templates