HomeFÓRUMNové téma
Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne

Nejkrásnější silnice u nás i ve světě!
(1 prohlíží) (1) Host
  • Strana:
  • 1

TÉMA: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě!

Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 10 měsíců #1156

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Dnes ráno mě napadlo nové téma do sekce cestování.

Jde o silnice pro radost. Určitě znáte ten pocit, kdy někde jedete, navedla vás tam navigace a najedno zjistíte, že mozek je v jinym režimu a úsměv se vyklubal sám od sebe. Na motorce jsem tohle měl vždy mezi Mělníkem a Č. Lípou, ale v autě to neni ono. Když něco dojedete, tak to nejde předjet.

Dneska jsem ale jel svoji snad nejoblíbenější sérii zatáček - Buchlov, vlastně ne BUCHLOV!!!!!!!!!

Je to jen krátký úsek silnice E50 v kopcích mezi Bučovicemi a Uherským Hradištěm. Pár kilometrů dokonalého asfaltu, který je jako horská dráha. Nahoru, dolu, zatáčky naslepo i otevřené, ale hlavně do kopce dva pruhy a dolu jeden, který dá tak akorát vydechnout motoru, než přijde zase záhul. Ideální je počasí, kdy hrozí déšť a motorkáři (obvykle jich tu je jak psů) zůstanou doma. Odstředivá síla je díky zhoupnutí do protisvahu často na vaší straně a rodinný kombík se mění v dravce. Někdy cestou na Slovensko vyměňte dálnici za E50 a nebudete litovat. V.


Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 10 měsíců #1164

  • Martin115
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 270
  • Karma: 5
Úžasné jsou všechny cesty vedoucí přes České Středohoří. Nedávno jsem jel přes Bílinu do Tuchořic (kousek od Žatce) - jedním slovem nádherná krajina.

Ono je velmi těžké vybrat ty krásné cesty, protože u nás jich je hodně. Možná by bylo lepší vybrat ty ošklivé, kde není čím se kochat. U nás v severních Čechách je těchto paradoxů moc. Kuriozně krásné cesty přes Středohoří nebo Českým Švýcarskem a opaky - kroužení kolem mosteckých, bílinských a litvínovských uhelných slojí...
Pane učiteli, to je žigul, že jo?
Poslední úprava: 11 roků, 10 měsíců od Martin115.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 10 měsíců #1169

  • 123CE
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 321
  • Karma: 9
Tak toto téma mě zajímá, jen se bojím, že těch cest moc nebude...
M.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2255

  • Martin115
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • Příspěvky: 270
  • Karma: 5
Pane učiteli, to je žigul, že jo?

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2275

  • Kanal-K1
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W140 S320L 97, ex W124 230E 87
  • Příspěvky: 332
  • Karma: 6
T0117 z Bachčisaraje do Jalty. Fantastická cesta skrze hory až k moři. Mizerná kvalita fotek je kvůli tomu, že jde o sken z tehdy (2002) ještě normálních kinofilmových fotek.
Přílohy:
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Příloha Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2282

  • Humungulus
  • NEPŘIPOJEN
  • Administrator
  • W124 E220, W210 E420
  • Příspěvky: 71
  • Karma: 8
Jo já mám po včerejšku jasno. Jen to přesně nepopíšu, ale cestovatelé vědí. Z Boleslavi do Liberce, kousek od Liberce, tuším že u Hodkovic nad Mohelkou. Skopec jak kráva, omezení místy na 80, takže po letech ježdění tohoto úseku s Transportérem jsem včera ve 150 km/h se 124 zavzpomínal. Opačná směr testuje výkon- u Transporáka ve 3/4 z 4, 220E jen s drobným ochabnutím na horizontu, ale tady se to fakt může

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2287

  • Kanal-K1
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W140 S320L 97, ex W124 230E 87
  • Příspěvky: 332
  • Karma: 6
Ty esíčka před Libercem jsou v zimě pěkně na hovno, toho kdo to nezná, umí pěkně vytrestat. Když jsem tam před dávnými lety jel prvně, tak se i šedesátka zdála moc vysokou rychlostí. Projel jsem celou ČR křížem krážem, a tohle považuji za jeden z nejnebezpečnějších úseků dálnic.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2290

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Jojo, většinou to tak je, že co smrdí průšvihem je docela zábava.

Už skoro rok denně piluju nájezd z vysočanský radiály na Kolbenovu. Je tam 40ka, nebo 60ka, ani nevim, ale okolo kila to začíná bejt opravdu legrace. Přetížení, když se sjezd otočí nahoru do kopce a přitom zatočí doprava, je moooooc pěkný. Moje další bouračka bude pravděpodobně tam . V.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 7 měsíců #2292

  • Kanal-K1
  • NEPŘIPOJEN
  • S-Klasse
  • W140 S320L 97, ex W124 230E 87
  • Příspěvky: 332
  • Karma: 6
To je takový ten ostře pravý nájezd nahoru na Jižní spojku, těsně před podjezdem, u kterého jsou myslím ještě tramvajové koleje??

EDIT : Koukl jsem do map, a asi ne...
Poslední úprava: 11 roků, 7 měsíců od Kanal-K1.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 6 měsíců #2302

  • Michal
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • Příspěvky: 1465
  • Karma: 22
Ty esíčka před Libercem, resp. před odbočkou na Jablonec jsou parádní, ale hodně prověří gumy a řidiče. Zatím se ještě nenašel nikdo, kdo by se za mnou udržel ve směru na Liberece právě ty dvě, tři poslední vlásenky před odbočkou na Jablonec se hezky utahujou, ale dají se, člověk musí včas povolovat.
V mobilu mám už několik let poznamenaný dvě slova Davos - Stelvio, tam bych se chtěl někdy podívat
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 6 měsíců #2303

  • vitek
  • NEPŘIPOJEN
  • Gullwing
  • W108 280SE 3.5, W115 200D, R129 500SL, W140 600SEL
  • Příspěvky: 2574
  • Karma: 35
Tady je mapka, jde o radiálu navazující na Kbelskou. Chyba u mě. Tady je mapka. V.

Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
Poslední úprava: 11 roků, 6 měsíců od vitek.

Re: Nejkrásnější silnice u nás i ve světě! 11 roků, 6 měsíců #2315

  • Humungulus
  • NEPŘIPOJEN
  • Administrator
  • W124 E220, W210 E420
  • Příspěvky: 71
  • Karma: 8
Blicí pytlíky do pohotovostní polohy
Tento obrázek je pro hosty skrytý. Prosím přihlašte se nebo se registrujte pro jeho zobrazení.
  • Strana:
  • 1
Čas pro vytvoření stránky: 0.49 sekund
Free business joomla templates